Az Igazságügyi Minisztérium ösztöndíjait veszik át a tehetséges győri joghallgatók

A Széchenyi István Egyetemen április 20-án, a TMDK és Tehetségnap keretében vehetik át a tehetséges joghallgatók az Igazságügyi Minisztérium (IM) jogászösztöndíjait. Az idei évben Magyarország Igazságügyi Minisztere programot indított a hazai jogászképzés minőségének fejlesztése és a vidéki jogi karokra járó tehetséges joghallgatók támogatása érdekében. E program keretében két kategóriában nyerhettek ösztönző anyagi támogatást nyújtó ösztöndíjat a joghallgatók. Az IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjára azok a kiváló tanulmányi eredménnyel rendelkező hallgatók pályázhattak, akik sikeres tanulmányaik mellett önálló szakmai, közéleti és tudományos eredményeket is fel tudnak mutatni. Ebben a kategóriában idén 28 győri joghallgató nyerte el a minisztériumi ösztöndíjat. Emellett további 55 hallgatónk részesül az IM Tanulmányi Jogászösztöndíjában. Jó hír a jogi tanulmányokat fontolgatóknak, hogy a minisztériumi ösztöndíjakra az első éves hallgatók már beiratkozásuktól kezdve pályázhatnak, illetve jogosulttá válhatnak, az első félévben a felvételi pontszámuk alapján, azt követően pedig az egyetemen elért tanulmányi átlagukra tekintettel.

Az ösztöndíjakat Vízkelety Mariann, az Igazságügyi Minisztérium igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkára adja át. A joghallgatókat Földesi Péter, a Széchenyi István Egyetem rektora és Lévayné Fazekas Judit, a győri jogi kar dékánja köszönti.

Winter Seminar 2017 Protecting Democracy 2017. február 20. - 2017. február 25.
Áramszünet - J épület 2017. február 23. 08:00 - 16:00
Liberalism, Human Rights, Populism 2017. február 23. 11:00 - 12:30
Levelezős konzultációs hétvége 2017. február 24. 08:00 - 2017. február 25. 18:00