Beszámoló a XXXIII. OTDK Állam-és Jogtudományi Szekciójáról

A Miskolci Egyetem rendezésében 2017. március 29-e és március 31-e között zajlott le a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam-és Jogtudományi Szekciója. A Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam-és Jogtudományi Kar a hagyományoknak megfelelően 25 versenyzővel, valamint 18 opponenssel képviseltette magát a rangos eseményen. A győri jogi kar a versenyzők, az opponensek, a felkészítő tanárok, konzulensek, illetve az egyéb - jellemzően a retorikai, illetve a prezentációs készségeket fejlesztő - közreműködők fáradhatatlan munkájának és erőfeszítéseinek gyümölcseként az alábbi eredményeket érte el.

Második helyen végzett három indulónk: Brindzik Beáta (Az apai hozzájárulás problémája a terhességmegszakítás hazai és nemzetközi gyakorlatában; témavezető: Dr. Karácsony Gergely adjunktus), Kozák Bettina (A Kúria és az Alkotmánybíróság viszonya a helyi önkormányzatok feletti törvényességi felügyeleti jog kapcsán; témavezető: Dr. Erdős Csaba adjunktus), valamint Szépvölgyi Enikő (Speciális bűnelkövetők a XX. századi Magyarországon, különös tekintettel a közveszélyes munkakerülőkre és a megrögzött bűntettesekre; témavezetők: Prof. Dr. Mezey Barna egyetemi tanár, dr. Kelemen Roland egyetemi tanársegéd).

A képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott fel Király Péter Bálint (A válságmegelőzés új eszköze: a makroprudenciális politika; témavezető: dr. Kálmán János egyetemi tanársegéd), és Ősze Áron (Különleges jogrend és terrorizmus. Miért volt szükség az Alaptörvény hatodik módosítására? Témavezető: Dr. Erdős Csaba adjunktus).

A helyezések mellett indulóink számos különdíjat is elnyertek: Kozák Bettina és Ősze Áron már említett pályamunkái mellett Balogh Norbert (Prezidencializálódás a politikában; témavezető: Prof. Dr. Stumpf István egyetemi tanár, alkotmánybíró), Csitei Béla (Az egészségügyi dolgozók kötelezettségei és kártérítési felelőssége az egyes foglalkoztatásra irányuló jogviszonyok tükrében; témavezetők: Dr. Ferencz Jácint egyetemi docens, dr. Trenyisán Máté PhD-hallgató), Fegyveres Zsófia Orsolya (Az Európai Unió kilátásai a nemzetközi migráció viharában; témavezetők: Dr. Ganczer Mónika egyetemi docens, Dr. Horváthy Balázs egyetemi docens), Mitring Anna (A rendőröket megillető személyiségvédelem határainak elméleti és gyakorlati problémái; témavezető: Dr. Keserű Barna Arnold adjunktus), valamint Stipkovits Tamás (A jogalkotással okozott kár megítélése alkotmányjogi és polgári jogi szempontból; témavezető: Dr. Keserű Barna Arnold egyetemi adjunktus), valamint Wellmann Barna Bence (Mentesíthet-e a hét szűk esztendő a teljesítés alól? Avagy a nemzetközi adásvételi szerződések egyes felelősségi kérdései; témavezető: Dr. Glavanits Judit egyetemi docens) tudományos teljesítményét jutalmazták rangos elismerésekkel.

A második magyar jogtörténeti tagozat bírálói emellett akként határoztak, hogy Hegedüs Erik opponenciája minősült a legjobbnak a tagozati ülésen. Ugyancsak a legjobb opponensnek választották meg Mravik Balázs Áront, aki a nemzetközi magánjogi tagozatban látta el nívós szinten az opponensi szerepkörrel járó kötelezettségeket.

A Széchenyi István Deák Ferenc Állam-és Jogtudományi Kara, annak vezetése és minden oktatója ezúton fejezi ki gratulációját és elismerését a XXXIII. OTDK-án díjat nyert hallgatóinknak.

Győri ETO-UNI FKC - Mezőkövesdi KKFT 2024. március 29. 19:00 - 21:00
UNI GYŐR ÖRÖMFUTÁS 2024. március 30. 09:00 - 12:00