Sikeres szereplés a Polgári Jogi Jogesetmegoldó versenyen

2016. március 19. napján került megrendezésre a VIII. Polgári Jogi Jogesetmegoldó verseny, amelynek ezúttal a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kara adott otthont. A versenyen hét jogi kar képviseltette magát. Karunk csapatát Csitei Béla, Ihász Tamás és Király Péter Bálint negyedéves joghallgatók alkották. Minden versenyzőnek ugyanazt a jogesetet kellett megoldania, amely a személyiségi jogok megsértésével és a kontraktuális/deliktuális felelősségi alakzatokkal kapcsolatos jogvitára irányult. A zsűri a logikus érvelést és az anyagi jogi szabályok megfelelő alkalmazását értékelte.

A felperesek között Csitei Béla 3. helyezést ért el. Összesítésben a Szegedi Tudományegyetem végzett az élen, így jövőre ők rendezhetik meg a jogesetmegoldó versenyt.

A csapatot felkészítette: Dr. Menyhárt Ádám egyetemi docens és dr. Keserű Barna Arnold egyetemi tanársegéd.

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Vizsgajelentkezés 2017. május 5. 06:00 - 2017. június 30. 12:00
Vizsgaidőszak 2017. május 16. - 2017. július 1.