Sikeres szereplés a Polgári Jogi Jogesetmegoldó versenyen

2016. március 19. napján került megrendezésre a VIII. Polgári Jogi Jogesetmegoldó verseny, amelynek ezúttal a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kara adott otthont. A versenyen hét jogi kar képviseltette magát. Karunk csapatát Csitei Béla, Ihász Tamás és Király Péter Bálint negyedéves joghallgatók alkották. Minden versenyzőnek ugyanazt a jogesetet kellett megoldania, amely a személyiségi jogok megsértésével és a kontraktuális/deliktuális felelősségi alakzatokkal kapcsolatos jogvitára irányult. A zsűri a logikus érvelést és az anyagi jogi szabályok megfelelő alkalmazását értékelte.

A felperesek között Csitei Béla 3. helyezést ért el. Összesítésben a Szegedi Tudományegyetem végzett az élen, így jövőre ők rendezhetik meg a jogesetmegoldó versenyt.

A csapatot felkészítette: Dr. Menyhárt Ádám egyetemi docens és dr. Keserű Barna Arnold egyetemi tanársegéd.

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Kurzuskiírási időszak 2017. március 20. 00:00 - 2017. április 7. 23:00
Elektronikus ZH nap 2017. március 29.
Járható út-e az elektromobilitás? 2017. március 29. 17:15 - 18:45
Elektronikus ZH nap 2017. március 31.