Winter Seminar 2017 a győri jogi karon

A győri Széchenyi István Egyetem Jogi Kara és alkotmányjogi tanszéke az idei évben is megrendezi Winter Seminar című nemzetközi programját. Ezúttal a „demokrácia védelmével” kapcsolatos jogi, társadalmi kérdésekre keresnek választ a résztvevők.

A 2017. február 20. és 24. között sorra kerülő rendezvényre a visegrádi országokon túl Hollandiából, Szerbiából, Romániából, Oroszországból, Grúziából, és Spanyolországból érkeznek fiatal kutatók és egyetemi hallgatók.

A február 20-án, hétfőn 16 órakor az ünnepélyes megnyitóval kezdődő, majd workshoppal folytatódó nemzetközi szeminárium résztvevőinek ismert hazai és külföldi oktatók, kutatók, a praxis szaktekintélyei tartanak előadásokat.

A szeminárium vendége lesz dr. Stumpf István alkotmánybíró, aki az alkotmányos identitás kérdésköréről tart előadást, dr. Schöpflin György egyetemi tanár, az Európai Parlament képviselője, valamint dr. Baka András a Legfelsőbb Bíróság volt elnöke, dr. Korhecz Tamás egyetemi tanár, a Szerb Alkotmánybíróság bírája, továbbá Wawrzyniec Konarski a krakkói Jagelló Egyetem professzora, és Marina Lazareva , a moszkvai jogakadémia oktatója, valamint a résztvevőknek is lehetősége nyílik arra, hogy kutatási eredményeiket bemutassák.

A szakmai programok mellett a Győrbe látogató külföldi hallgatók és kutatók megismerkednek a város nevezetességeivel, s pannonhalmai kiránduláson is részt vesznek.

Vizsgaidőszak 2017. május 16. - 2017. július 1.
Nyári záróvizsga időszak 2017. június 21. - 2017. június 30.
Diplomaátadó ünnepély - MK 2017. június 24. 14:00 - 15:00
Szenátusi ülés 2017. június 26. 14:00 - 16:00