Megváltozott az állami ösztöndíjas helyek elosztása a jogászképzésben

Mi változott?  Magyarországon minden jogi karon egységesen 80-80 állami ösztöndíjas hely érhető el Az állami ösztöndíjas képzésre való bekerülési ...

Megváltozott az állami ösztöndíjas helyek elosztása a jogászképzésben

HARMADIK HELYEZÉST ÉRT EL A SZE CSAPATA AZ ALKOTMÁNYBÍRÓSÁGI ÜLÉSSZIMULÁCIÓS VERSENYEN

Az Alkotmánybíróság és az Igazságügyi Minisztérium közös szervezésében első alkalommal került sor az alkotmánybírósági ülésszimulációs versenyre, amelyen a jogi karok 3-4 fős csapatai vettek részt. Valamennyi csapat egy alkotmánybíróból és 2-3 tanácsadóból állt. A verseny három fordulós volt: az elsőben a hallgatóknak egy fiktív alkotmányjogi panaszügyben kellett határozattervezetet készíteni, a második körben pedig a többi csapat határozattervezetével kapcsolatos észrevételeket megfogalmazni. Az írásbeli fordulók után 2019. november 6. napján került sor az Alkotmánybíróság tárgyalójában a szimulált ülésre, amelyet az Alkotmánybíróság elnöke, Sulyok Tamás vezetett. Ennek keretében a joghallgató alkotmánybírók először saját tervezetüket ismertették, majd vitával folytatódott a rendezvény. Az ülés szavazással zárult, amelynek eredményeként három csapat - köztük a SZE ÁJK - határozattervezetét fogadta el a "hallgatói Alkotmánybíróság".

A határozattervezeteket, az észrevételeket és a szóbeli teljesítményt szakmai zsűri értékelte. Döntésük nyomán a SZE ÁJK csapata III. helyezést ért el.

A versenyen a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karát Ősze Áron alkotmánybíróként, Polgár Eszter és Radics Katalin Adél tanácsadókként képviselték. Felkészítő tanáruk Dr. Erdős Csaba, az Alkotmányjogi és Politikatudományi Tanszék adjunktusa volt.

Szenátusi Ülés 2020. február 24. 14:00 - 16:00
Spin-off Klub 2020. február 24. 18:00 - 20:00
Levelező tagozat óráinak időpontja 2020. február 28. - 2020. február 29.
Egyetemi szerver leállás 2020. február 29. 08:00 - 12:00
Szakirányválasztás 2020. március 2. - 2020. március 7.