„Lawyer for a Day”

Idén hatodik alkalommal is megrendezésre került a „Lawyer for a Day” nevet viselő verseny, a budapesti DLA Piper nemzetközi ügyvédi iroda szervezésébe...

„Lawyer for a Day”

HARMADIK HELYEZÉST ÉRT EL A SZE CSAPATA AZ ALKOTMÁNYBÍRÓSÁGI ÜLÉSSZIMULÁCIÓS VERSENYEN

Az Alkotmánybíróság és az Igazságügyi Minisztérium közös szervezésében első alkalommal került sor az alkotmánybírósági ülésszimulációs versenyre, amel...

HARMADIK HELYEZÉST ÉRT EL A SZE CSAPATA AZ ALKOTMÁNYBÍRÓSÁGI ÜLÉSSZIMULÁCIÓS VERSENYEN

PRO SCIENTIA Aranyérem 2019.

Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesült Karunk jogász szakos hallgatója, Szépvölgyi Enikő. Felkészítő oktatóként Dr. Kelemen Roland egyetemi ta...

PRO SCIENTIA Aranyérem 2019.

DEÁK FERENC-DÍJ

A Deák Ferenc-díj testület szervezésében 2019. november 4-én került sor a jogászi hivatásrendek Deák Ferenc-díja 2019. évi ünnepélyes átadására. Deák...

DEÁK FERENC-DÍJ

NYÍLT NAPOK - 2019. november 18-20.

Program:

 Tájékoztató előadás a képzésekről:

2019. november 18. (hétfő) DFK Aula 11:45-12:15

Előadók: Dr. Karácsony Gergely és Reiderné dr. Bánki Erika

 

2019. november 19. (kedd) DFK Aula 11:45-12:15

Előadók: Dr. Karácsony Gergely és Reiderné dr. Bánki Erika.

 

2019.november 20. (szerda) DFK Aula 11:45-12:15

Előadók: Dr. Karácsony Gergely és Reiderné dr. Bánki Erika

 

Szabadon látogatható előadások – 2019. november 18. (hétfő):

 

08:30-10:10 Bevezetés az Európai Unió jogába – Dr. Horváthy Balázs, Dr. Knapp László – Az uniós jog forrásai (J3-as előadóterem, jogi felsőoktatási szakképzés)

10:20-12:00 Családi jog – Reiderné Dr. Bánki Erika – Apasági vélelmek megtámadása, örökbefogadás (J4-es előadóterem, jogi felsőoktatási szakképzés)

10:20-12:00 Bevezetés a bűnügyi tudományokba – Dr. Czebe András (J1-es előadóterem, jogi felsőoktatási szakképzés)

10:20-12:00 Kriminológiai alapok – Dr. Lévay Miklós (J3-as előadóterem, igazságügyi igazgatás szak)

10:20-12:00 Munkajog I. – Dr. Ferencz Jácint – A munkaviszony megszüntetése (J2-es előadóterem, jogász szak)

12:10-13:50 Bevezetés a jogtörténetbe – Dr. Kelemen Roland – A büntetőjog fejlődése az abszolutizmus időszakától a 20. századig. (J1-es előadóterem, jogi felsőoktatási szakképzés)

12:10-13:50 Büntetőjog I. – A büntethetőséget megszüntető okok (J3-as előadóterem, jogász szak)

 

Szabadon látogatható előadások – 2019. november 19. (kedd):

 

08:30-10:10 Polgári peres és nemperes eljárások joga – Dr. Herédi Erika – A cégeljárás (J3-as előadóterem jogász szak)

08:30-10:10 Magyar alkotmány- és társadalomtörténet – Dr. Barna Attila, Dr. Kelemen Roland – Polgári átalakulás Magyarországon a 19. században – Az életmód, a közigazgatás és a művelődés rétegei (J4-es előadóterem, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszak)

8:30-10:10 Büntető eljárásjogi alapfogalmak – Dr. Bartkó Róbert (J2-es előadóterem, jogi felsőoktatási szakképzés)

10:20-12:00 Polgári peres és nemperes eljárások – Dr. Herédi Erika – A határozatok (S2-es előadóterem, igazságügyi igazgatási szak)

10:20-12:00 A munkaügyi kapcsolatok társadalomtörténete – Dr. Barna Attila, Dr. Kelemen Roland – Munkásvédelem és szakszervezetek a polgári kori Európában – Egyesülési és szervezkedési jog Franciaországban, Németországban és Magyarországon (S4-es előadóterem, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszak)

10:20-12:00 Agrárjog – Dr. Horváth Gergely – Természetvédelem, élőhelyvédelem. Az agrárjog és a természetvédelem összefüggései (J4-es előadóterem, jogász szak)

10:20-12:00 Büntető eljárásjog 2. – Dr. Bartkó Róbert – A külön eljárások (J2-es előadóterem, jogász szak)

12:10-13:50 Civilisztika 4. (Családi jog) – Reiderné Dr. Bánki Erika – Az örökbefogadás (J4-es előadóterem, igazságügyi igazgatási szak) 

12:10-13:50 Kriminalisztika – Dr. Kovács Gábor (J3-as előadóterem, jogász szak)

12:10-13:50 Büntetőjog 3. – Dr. Nagy Klára, Dr. Bartkó Róbert (J2-es előadóterem, jogász szak)

14:00-15:35Civilisztika 6. (Társasági jog)–Dr. Vándor Csaba – A Kft.  (J2-es előadóterem, igazságügyi igazgatási szak)

14:00-15:35 Egyetemes Állam- és jogtörténet – Dr. Barna Attila – Oroszország alkotmánytörténete az első világháború befejezéséig (J1-es előadóterem, jogász szak)

14:00-15:35 Büntető eljárásjog 2. - Dr. Horváth Péter (S4-es előadóterem, jogász szak)

  

Szabadon látogatható előadások – 2018. november 20. (szerda):

 

08:30-10:10 Üzleti versenyjog – Dr. Szegedi András (S4-es előadóterem, nem jogász szakos hallgatók számára) 

08:30-10:10 Civilisztika 3. (Kötelmi jog általános rész) – Dr. Kőhidi Ákos –Kártérítési jog (J2-es előadóterem, igazságügyi igazgatási alapszak, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszak)

8:30-10:10 Az EU munkajoga – Dr. Horváthy Balázs, Dr. Knapp László – Diszkriminációtilalom az EU jogában (S3-as előadóterem, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszak)

10:20-12:00 Polgári jog 1. (Általános tanok és személyek joga) – Dr. Kőhidi Ákos - Személyiségvédelem a polgári jogban (J3-as előadóterem, jogász szak)

10:20-12:00 Polgári perjog 1. – Dr. Herédi Erika – Perindítás (J2-es előadóterem, jogász szak)

10:20-12:00 Bevezetés az Európai Unió jogába – dr. Horváthy Balázs, Dr. Knapp László – Brexit (J4-es előadóterem, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszak)

10:20-12:00 Business and Competition Law – Dr. Szegedi András (S4-es előadóterem, nem jogász szakos hallgatók számára)

12:10-13:50 Pénzügyi jog 1. – Dr. Borsa Dominika – A magyar államháztartás helyi alrendszere (A helyi önkormányzati alrendszer) (J4-es előadóterem, jogász szak)

12:10-13:50 Civilisztika 1. (Általános tanok és személyek joga) – Dr. Keserű Barna – Személyiségvédelem (J4-es előadóterem, igazságügyi igazgatási alapszak, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszak)

 

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 
Vizsgaidőszak kezdete 2019. december 16.
Szenátusi Ülés 2019. december 16. 14:00 - 16:00
Téli ünnepi nyitvatartási rend 2019. december 21. - 2020. január 1.
Munkaszüneti nap (Karácsony) 2019. december 25. - 2019. december 26.