Együttműködési Megállapodás a SAPIENTIA Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel

Az Akadémiai Nap során a Deák Ferenc Állam-, és Jogtudományi Kar elsődleges kezdeményezése nyomán intézményi szinten előkészített formában került sor a SAPIENTIA Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a Széchenyi István Egyetem között nemzetközi együttműködési megállapodás aláírására.

A partnerintézmény vezetői és egyetemünk rektora, dékánjai és intézetigazgatói részvételével személyes tapasztalatcserére került sor a felsőoktatási intézmények aktuális helyzetéről, a lehetséges együttműködési pontok beazonosításáról, illetve jövőbeli tervek felvázolásáról. A szakmai beszélgetést egy átfogó, valamennyi karra és intézetre kiterjedő oktatási és kutatási együttműködést tartalmazó megállapodás zárta, melyben többek között az oktatott tárgyak kölcsönös elismerésére, valamint a kutatócserére és a közös kutatásokra is kitértek. Az aláírás alkalmával a felek külön ERASMUS megállapodást is kötöttek egymással.

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Selejtezés leadási határideje 2017. április 24. 00:00 - 2017. május 9. 23:55
Finanszírozási forma módosítására jelentkezés 2017. április 24. - 2017. április 29.
Munka ünnepe 2017. május 1.