Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási MA

Tájékoztató

szakmai gyakorlatról
Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási MA szak

A személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási mesterszak hallgatóinak a tantervben előírt szakmai gyakorlatot kell teljesíteniük az abszolutórium feltételeként. Az alábbi tájékoztató az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat foglalja össze.

Vonatkozó jogszabályok és szabályzatok:

• 2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról (Nftv.);
  • 230/2012. Korm. rendelet a szakmai gyakorlatokról;
  • 65/2021. ITM rendelet - akik a 2017/2018-as tanévben, vagy azt követően kezdik meg tanulmányaikat;
  • 15/2006. OM rendelet - akik legkésőbb a 2016/2017-es tanévben kezdték meg tanulmányaikat;
  • A Széchenyi István Egyetem Tanulmányi és Vizsgaszabályzata (TVSZ).

A fogadó intézmény jellege és a gyakorlat időtartama:

• A szakmai gyakorlat a versenyszféra vagy a közszféra olyan intézményeiben, szervezeteiben végzett szakmai munka, ahol a munkaügyi kapcsolatok, valamint a társadalombiztosítási specializációkhoz tartozó ismeretek gyakorlati alkalmazására kerül sor.
  • A szakmai gyakorlat három-hat hetes időtartamú.
  • A szakmai gyakorlat időtartama a nappali és levelező képzésben résztvevő hallgatók esetében azonos.

A szakmai gyakorlat megkezdésének feltételei és értékelésének eljárásrendje:

• Az előtanulmányi feltételek teljesítése és erről való meggyőződés.
  • Kapcsolatfelvétel a fogadó intézménnyel. Ehhez legtöbbször informális megkeresést javasolt, kivéve, ha jelentkező a szakmai gyakorlatot bíróságnál vagy az ügyészségnél kívánja teljesíteni, erre ezen nyomtatvány kitöltésével és a kiválasztott bíróságon történő benyújtásával tud jelentkezni.
  • a gyakorlóhely szándéknyilatkozatát tartalmazó szakmai gyakorlat jelentkezési ívet a szakmai gyakorlatokért felelős oktató aláírja, amivel a gyakorlóhely megfelelőségét tanúsítja;
  • a szakmai gyakorlat teljesítését a „Beszámoló és a fogadó intézmény általi értékelés” elnevezésű nyomtatvánnyal igazolja a gyakorlóhely;
  • a jelentkezési ívet a szakmai gyakorlat teljesítése előtt, az értékelést pedig a szakmai gyakorlat teljesítése után Molnár Erzsébet tanszéki ügyintézőnél kell leadniuk;
  • a levelező tagozatos hallgatóknak a Kar bejáratánál elhelyezett gyűjtőládába is lehetőségük van leadni a nyomtatványokat.

A szakmai gyakorlat szervezésével kapcsolatos további kérdésekben Dr. Trenyisán-Papp Nikolett egyetemi tanársegéd, szakmai gyakorlatokért felelős oktató áll a hallgatók és a fogadó intézmények rendelkezésére a szakmai.gyakorlat.dfk@sze.hu címen.

Kurzuskiírási időszak 2022. október 3. - 2022. október 21.
Levelező tagozat óráinak időpontja 2022. október 7. - 2022. október 8.
Hallgatói klubkoncert 2022. október 12.