Pályázati felhívás az Igazságügyi Minisztérium Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjára

Pályázati felhívás

az Igazságügyi Minisztérium Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjára

Az IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjra pályázhatnak a Széchenyi István Egyetem azon nappali tagozatos, államilag támogatott (állami ösztöndíjas) vagy költségtérítéses (önköltséges), jogász szakos hallgatói, akik

• tanulmányaikat legalább a 2009/2010. tanévben megkezdték;
  • a 2016/2017. tanév tavaszi félévére beiratkoztak;
  • a 2016/2017. tanév őszi félévében elérték a legalább 4,00 tanulmányi átlagnak megfelelő kreditindexet.

Az elnyerhető ösztöndíj mértéke: 50.000 Forint / hó. A jogosultsági hónapok száma: 5 hónap (2017. februártól júniusig).

Az IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíjat pályázat alapján lehet elnyerni, a pályázókat a Kar erre a célra kijelölt bizottsága rangsorolja. A rangsorolásnál a tanulmányi átlagon felül figyelembe vesszük az Egyetemen és az Egyetemen kívül kifejtett szakmai, tudományos és közéleti tevékenységet, TDK munkát, önképzést is (azt értékelési kritériumrendszert a csatolt dokumentum tartalmazza). Az ösztöndíjra javasolt hallgatók listáját a Kar Dékánja felterjeszti az Igazságügyi Minisztériumnak, az ösztöndíjak odaítéléséről az IM dönt.

A pályázati adatlap a Kar honlapjáról letölthető. A pályázatok benyújtásának határideje: 2017. február 20. A pályázathoz kérjük csatolni az abban foglaltakat igazoló dokumentumokat, igazolásokat másolatban (a tanulmányi átlag és az érettségi eredmény igazolására nem kell dokumentumot csatolni, ezt az adatot a Neptun-rendszer tartalmazza). A késedelmesen benyújtott vagy hiányos pályázatokat a Bizottság nem bírálja el.

Az IM Nemzeti Kiválóság Jogászösztöndíjra első évfolyamos hallgatók is pályázhatnak!

Az ösztöndíjjal kapcsolatosan bővebb tájékoztatást és információt Dr. Karácsony Gergelytől lehet kérni e-mailben (karacsony@sze.hu) vagy fogadási időben személyesen.

Győr, 2017. február 9.

Lévayné Fazekas Judit

Dékán

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Kurzuskiírási időszak 2017. március 20. 00:00 - 2017. április 7. 23:00
Elektronikus ZH nap 2017. március 29.
Járható út-e az elektromobilitás? 2017. március 29. 17:15 - 18:45
Elektronikus ZH nap 2017. március 31.