TDK KONFERENCIA ÉS TEHETSÉGNAP PROGRAMJA, 2022. ÁPRILIS 27.

tdk logó20.png

TDK KONFERENCIA ÉS TEHETSÉGNAP

PROGRAM

2022. ÁPRILIS 27. 

 

7.30 - 8.30 Regisztráció (központi aula)

8.30 - 9.15 Megnyitó ünnepség (D1)

  • 8.30-8.35: Megnyitó
    • Dr. Konczosné Prof. Dr. Szombathelyi Márta, ETDT, elnök
  • 8.35-8.40: Köszöntő
    • Prof. Dr. Baranyi Péter, rektor
  • 8.40-8.45: A Művészeti Kar hallgatóinak műsora: a Művészeti Kar Harsona kvartettje
    • Műsoruk: Samuel Scheit: Canzon
    • Előadják:
      • Rozina Robert József
      • Menyes Marcell
      • Nok Roland
      • Szücs Gellért Zsombor
    • Felkészítő tanár: Lugosi Róbert, művésztanár
  • 8.45-8.55: SZE Innovációs és Technológiai Park - Mi épül a híd túloldalán?
    • Előadó: Vági Kornél Menedzsment Campus Kompetencia Központ, központvezető
  • 8.55–9.00: Innovatív szavazás – SPCI módra
    • Kovács Norbert, SZE KGK egyetemi docens, SPC Informatikai Kft.
  • 9.00 – 9.05: Tehetséggondozás a Gyakorló Iskolában
    • Hujber Julianna, kancellári megbízott, Bonis Bona díjas mesterpedagógus, auditor szakértő, Széchenyi Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola
  • 9.05 – 9.10: A Puskás – a musical gyermek főszereplőjének belépő dala
    • Előadja: Bujtár Dominik, SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola diákja, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács és a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége „Felfedezettjeink” pályázatának különdíjasa
  • 9.10- 9.15: A nap programja, tudnivalók

----------------------------------------------------------------------------------------

9.30-12.30 Szekcióülések (A-B-C-D épület előadótermeiben) (külön programfüzetben) köztük az International Scientific Workshop

A kari vonatkozású szekciók programfüzetét külön is el lehet érni, IDE kattintva!

----------------------------------------------------------------------------------------

13.00 – 16.00 Merre tart a tudomány?

Tréning; Témaajánló; Tudományos előadás; Laborlátogatás; Könyvbemutató, Sport

  • 11.30-12.30 Találd meg a párodat, avagy hogyan lehetsz „NAGY Ő” (Tehetségműhely ÚT 122) Tréner: Dr. Vajda Katalin
  • 13:00-16.00 Középiskolások és általános iskolások kreatív programja, attitűdformáló rendezvény (GIVK kari szervezésben) (A2)
    • 13:00 – 13:30 (Regisztráció, a diákok fogadása,) ügyességi játékok – Barla Ferenc
    • 13:30 – 14:00 Játékos kísérletek - Szutyányi Márkkal
    • 14:00 – 14:30 Utazás a Naprendszerben - szintén Szutyányi Márkkal
    • 14:30 – 15:00 Imádom a logikai feladatokat! Te is? Akkor Barla Ferenc vár téged
    • 15:00 – 15:30 Ördöglakat és társai – Barla Ferenc
    • 15:30 – 16:00 Egy nehéz IQ teszt – Barla Ferenc
  • 13:00-13:40: Egyetem - Menedzsment Campus - Innováció (B3)
    • Dr. Kovács Norbert, SZE KGK egyetemi docens, Smart Project Consulting Informatikai Kft. (Ikarosz-díjas, 2022) mutatja be a programot
    • Dr. Dőry Tibor, SZE KGK egyetemi docens, a Menedzsment Campus elnöke: a Menedzsment Campus, mint egyetemi innováció egyik motorja
  • 14.00-16.00 Pecha Kucha az ÉÉKK szervezésében (a kar tanszékeinek hallgatói és oktatói közül páran bemutatják, mivel foglalkoznak),                      (B2)
  • 14.00-15.00: Könyvbemutató (ÚT 114) (Horváth Nóra: Frenák Pál Abécédaire-je - Átjárások a filozófia és FrenÁk organikus mozgásnyelve között)
    • A Műhely Folyóirat és a SZE ETDT közös rendezvénye 
    • Horváth Nóra szerzővel beszélget
      • Szalay Tamás táncművész, táncpedagógus, koreográfus, a Magyar Táncművészek Szövetsége ügyvezető titkára, a Táncpedagógusok Országos Szövetsége alelnöke, és
      • Krémer Sándor filozófus, egyetemi docens (SZTE BTK), a Szómaesztétikai Fórum alapítója
    • 14.00-15.00: Mathias Corvinus Collegium előadás (B3)
      • Veszprémy László Bernát történész
      • Téma: A Migráció és antiszemitizmus Nyugaton. A nyugat-európai országok társadalmi, szociológiai, migrációs helyzetképe
    • 14:00-16:00: Kiber-fizikai gyártórendszerek (ÚT 110)
      • Laboratóriumi látogatás
    • 13.00-16.00: Decatlon – a sport világa
      • Játékos minisportok az aulában
      • 15.00- Előtted a pálya – karrieresélyek (B3)

----------------------------------------------------------------------------------------

16:00–17.00 Záróünnepség és eredményhirdetés (D1)

  • 16.00- 16.05: A Művészeti Kar hallgatóinak műsora
    • DVORAK: F-dúr „Amerikai” vonósnégyes 1. vagy 2. tétel
    • előadják:
    • Stier Laura: 1. hegedű
    • Bognár Fanni: 2. hegedű
    • Vas Grit Réka: brácsa
    • Apró Kata: cselló
    • Felkészítő tanáruk: Arnóth Balázs
  • 16.05-16.40: Eredményhirdetés
  • 16.40–16.50: PÁLYÁZATI FELHÍVÁS: „Széchenyi István Egyetemért Alapítvány Hallgatói Ösztöndíj”
    • Ismerteti: Németh Péter, Universitas-Győr Nonprofit Kft.

 

Eredményes szereplést, hasznos programokat, emlékezetes élményeket kívánunk!

Tudományos és Művészeti Diákköri Tanács

 

 

 

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Események

Halak Vándorlásának Világnapja 2022. május 20. 14:00 - 16:00
Hungarian Film Club - Pappa pia 2022. május 24. 18:00 - 21:00
Szenátusi Ülés 2022. május 30. 14:00 - 16:00