OTDK GÁLA
A Széchenyi István Egyetem Egyetemi Tudományos és Művészeti Diákköri Tanácsa nagyszabású rendezvényt szervezett 2023. május 10-én az Egyetemi Hangversenyteremben. Az OTDK gála célja az volt, hogy ünnepélyes keretek között biztosítson lehetőséget a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia lezárásának megünneplésére, valamint a konferenciasorozat keretében helyezést, vagy különdíjat szerző hallgatók és konzulenseik köszöntésére.
A rendezvényt Prof. Dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem tudományos elnökhelyettese, rektora nyitotta meg, aki beszédében kiemelte a tudományos diákköri tevékenység jelentőségét, mely a személyes fejlődés, valamint a karrier építése szempontjából is egyedülálló lehetőséget biztosít az elkötelezett hallgatók számára. Prof. Dr. Konczosné Dr. Szombathelyi Márta, az Egyetemi Tudományos és Művészeti Diákköri Tanács elnöke szintén köszöntötte a megjelenteket és köszönetet mondott valamennyi kollégának, hallgatónak, akik szorgalmas, alázatos és kitartó munkával hozzájárultak az egyetemi TDK fordulók lebonyolításához, valamint az OTDK szekcióiban való sikeres szerepléshez.
A rendezvény keretében az Egyetem valamennyi Karának TDT elnöke ismertette az adott Kar hallgatói által elért eredményeket, majd a helyezést vagy különdíjat szerzett hallgatók és konzulenseik számára oklevelet adtak át. Dr. Ganczer Mónika TDT elnök beszédében kiemelte a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar sikeres OTDK szereplését. A Kar az OTDK 4 szekciójába (az Állam- és Jogtudományi Szekcióba, a Had- és Rendészettudományi Szekcióba, a Humán Tudományi Szekcióba, továbbá a Társadalomtudományi Szekcióba) összesen 37 hallgatót 38 pályamunkával nevezett, akik kimagasló eredményekkel képviselték intézményünket. A versenyzők közül díjazásban részesült összesen 16 hallgatónk, akik 3 db I. díjat, 2 db II. díjat, 7 db III. díjat, 4 db különdíjat, köztük az Állam- és Jogtudományi Szekció legjobb dolgozatának járó elismerést vehették át. Emellett az Állam- és Jogtudományi szekcióban 2 hallgatónk is legjobb opponensi díjat kapott.
Dr. Ganczer Mónika TDT elnök beszédében kiemelte, a Kar rendkívül büszke valamennyi hallgatóra és konzulenseikre, akik példaértékű közös munkával érték el az ismertetett eredményeket. Külön megköszönte azon kollégák szakmai munkáját, akik zsűritagként vagy bírálóként vettek részt az OTDK értékelési folyamatában, továbbá akik szekciótitkárként segítették a tagozati munkát. A TDK munka szépsége kapcsán emlékeztetett arra, hogy az a hallgatóknak és az oktatóknak egyaránt előmozdíthatja a szakmai és emberi fejlődését.
A gála keretében sor került a legeredményesebb konzulens díj átadására is, melyet Karunk oktatója, Dr. Erdős Csaba egyetemi docens, általános és társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes kapott, akinek összesen 8 hallgatója versenyzett a 36. OTDK-n, két III. díjat és egy különdíjat elnyerve.
Az elismerések átadását követően a 36. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának lebonyolítását értékelte Dr. Ganczer Mónika, a rendezvény ügyvezető titkára. Kiemelte, hogy a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar által szervezett OTDK példaértékű összefogás eredményeként valósult meg. Az ügyvezetés nevében megköszönte a kar dolgozóinak az elmúlt több mint féléves munkát, és külön köszönetet mondott az egyetemi szervezőknek és a hallgatói önkénteseknek. Beszédében kiemelte, hogy az OTDK nemcsak alkalmat adott arra, hogy egyetemünk és karunk méltó módon bemutatkozzon a hazai társkarok, a jogász hivatásrendek képviselői, az elméleti és gyakorlati szakemberek előtt, de a közös munka eredményeképpen a karon egy még jobb közösség formálódott. Beszédét Dr. Balogh Judit, az OTDT Állam- és Jogtudományi Szakmai Bizottságának elnöke köszönetével zárta, aki úgy dicsérte meg a rendezvényt, hogy Győrben nemcsak szervezőképesség van, hanem „lélek is”.