"Jogtudatosan" versenyfelhívás - Alkotópályázat & Versenyvizsga

Névtelen terv (2).png

JOGTUDATOSAN VERSENYFELHÍVÁS

Alkotópályázat

A pályázatra azok jelentkezhetnek, akik a Jogtudatosan program regisztrált, képzési szerződéssel rendelkező résztvevői.

A feladat, hogy az egész évi előadások után a pályázó egyénileg vagy csapatmunkában az egyik (bármelyik) év közben elhangzott témát megjelenítse vizuálisan. Ennek módszere szabadon választható (rajz, akvarell, grafika, térplasztika, fotómontázs, vagy max. 5 perces videó).

A pályaműveket egy konferencián rövid prezentáció keretében mutatják be az arra meghívott versenyzők, az értékelést pedig a Széchenyi István Egyetem jogi kara által felkért szakértő zsűri végzi.

Beküldési határidő: 2024. március 18. hétfő 14 óra.

Beküldés módja:

• emailben (jogtudatosan@sze.hu),
  • az alkotásról maximum 2 db, megfelelő minőségű fotó elküldésével,
  • az alkotás címének megjelölésével és rövid leírással, az alkotó nevének, felkészítő tanárának, osztályának és iskolájának feltüntetésével.

A zsűri döntése alapján a nyertesek értékes pénz és tárgyjutalomban részesülnek! Az 1-3. helyezésen túl különdíjakat és közönségdíjat is odaítélünk!

Jogtudatosan versenyvizsga

(„A nagy teszt”)

A versenyvizsgán részt vehet, aki a Jogtudatosan program képzési szerződéssel rendelkező résztvevője, valamint aki ugyan nem vett részt a Jogtudatosan programban, de a honlapon ITT elérhető online beugró kérdéssort kitöltötte, és a teszt eredménye a legjobb 50 eredmény között szerepel (erről értesítést küldünk az érintetteknek).

Az online beugró teszt időpontja: 2024. március 18. 8.00-18.00 óra

Időpont: 2024. 04. 05. 13.00-14.00

Helyszín: Széchenyi István Egyetem

Tananyag: a korábban megküldött tananyagok, az előadásokon elhangzottak, valamint a középiskolai történelem tananyag. A tananyagok IDE kattintva érhetők el!

A versenyvizsgán lehetséges felvételi pontszerzési lehetőség:

Versenyen regisztrált részvétel: 20 pont

A versenyen elért helyezések alapján kapható további pontszámok:

• I. helyezés: 40 pont
  • II. helyezés: 40 pont
  • III. helyezés: 40 pont

Eredményhirdetés: 2024. 04. 05.

Nordic walking 2024. április 29. 08:00 - 09:00
Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00