Autonóm Járművek Jogi Kérdései Konferencia-Felhívás

Konferencia-felhívás

A Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karán működő Autonóm Járművek Jogi Kérdései (Autonomous Cars and their Legal Aspects – ACLA-SZE) kutatócsoport – vezetője: Prof. Dr. Lévayné Fazekas Judit egyetemi tanár – magyar nyelvű konferenciát szervez 2019. március 22-én (pénteken) Győrben, a Széchenyi István Egyetemen.

A konferenciára az alábbi témákban várja a kutatócsoport az előadásokat:

-          autonóm járművek, intelligens rendszerek szabályozása a jogrendszerekben –  filozófiai, morális, etikai kérdések;

-          autonóm járművek, intelligens rendszerek és alkotmányjogi vonatkozások, különös tekintettel az adatvédelem kérdéskörére;

-          autonóm járművek, intelligens rendszerek magánjogi vonatkozásai;

-          autonóm járművek, intelligens rendszerek büntetőjogi vonatkozásai;

-          autonóm járművek, intelligens rendszerek és a közigazgatási jog;

-          autonóm járművek, intelligens rendszerek uniós jogi, nemzetközi köz- és magánjogi vonatkozásai;

-          autonóm járművek, intelligens rendszerek szabályozása más államokban.

A konferenciára jelentkezni életrajz (max. 1000 karakter terjedelmű) és egy absztrakt beküldésével lehet. Az absztraktban meg kell jelölni a fenti témák valamelyikét, megjelölve tehát azt a szekciót, amelyben a jelentkező előadni kíván. A min. 2000, max. 2500 karakter terjedelmű absztraktnak tartalmaznia kell a i) jelentkező nevét, ii) munkahelyét, iii) email-es elérhetőségét, valamint iv) az előadás címét is. A konferencián való részvétel ingyenes.

A jelentkezést magában foglaló életrajzot és absztraktot a kutatócsoport menedzserének, Dr. Kecskés Gábor egyetemi docensnek (kecskesg@ga.sze.hu) kell elküldeni 2019. január 31-ig. A szervezőbizottság a beérkezett jelentkezések alapján 2019. február 4-ig értesíti a programba befogadott előadókat.

Az előadások írásos változatainak közlésére is lehetőség nyílik egy magyar nyelvű tanulmánykötetben. A tanulmányok beküldésének határideje várhatóan: 2019. június 30.

Amennyiben a konferenciával kapcsolatban kérdése van, keresse bizalommal Dr. Kecskés Gábort (kecskesg@ga.sze.hu) vagy Pénzes Adél kutatási asszisztenset (adel@sze.hu, +36 96 503 476, 3476-os mellék).

A Szervezőbizottság

Football Forum Hungary 2024 2024. április 22. 00:00 - 2024. április 24. 23:00