Bevezetés – mi a jog? Jogod van hozzá! (Fontos információk)
Kedves Kollégánk!
Köszönjük, hogy jelentkeztél és regisztráltál a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának „Jogtudatosan” című, egyetemi előkészítő programjára!
A programsorozat 2023. szeptember 15-én megkezdődött, és következő időpontja 2023. szeptember 29. péntek lesz. Az alábbiakban néhány hasznos információt osztunk meg veled.
1. A képzésen való részvételed akkor lesz teljes, ha a teljes regisztrációt követően az Egyetem veled szerződést köt. Ehhez az szükséges, hogy
- ha online még nem regisztráltál, az emailben küldött adatlapot küldd vissza kitöltve 2023. 09. 25-én 17.00 óráig, erre az email címre (jogtudatosan@sze.hu),
- ha még nem tetted, fizesd be a 10. 000 Ft regisztrációs díjat ugyanezen határidőig (tájékoztató a mellékelt adatlapon található),
- a következő levelünkben kiküldésre kerülő képzési szerződést nyomtasd ki, írd alá, írasd alá szülőddel vagy törvényes képviselőddel, és hozd magaddal a legközelebbi képzési alkalomra,
- majd ez alapján az Egyetem NEPTUN-rendszerében hallgatóként rögzítésre kerülsz, és ott nyilvántartjuk a képzésben való előremeneteledet.
2. Az első napon (szeptember 15.) írt teszt eredménye alapján max. 8 felvételi pontot lehetett szerezni, a sikeres regisztráció után már ezeket a pontokat is rögzítjük a NEPTUN-ban.
3. A következő alkalomra előzetesen készülnöd kell! A tananyagot tekintsd át, és a lehető legjobban tanuld meg (Kukorelli István - Pozsár-Szentmiklósy Zoltán: Állampolgári ismeretek középiskolások számára. (2013 utáni kiadások) Mozaik kiadó. című tankönyv 1-2., 8-9. és 27. fejezetei, kivéve a szemelvényeket). A kijelölt fejezetekből és a foglalkozáson elhangzottakból fogjátok írni a következő tesztet a foglalkozás végén.
4. Szeptember 29-ére 3 osztályra bontjuka teljes létszámot. ABC sorrendben a következő időpontban kezdődik a foglalkozás számotokra:
- A-tól H betűvel kezdődő vezetéknév esetén: 2023. szeptember 29. péntek 9.00 óra
- I-től P betűvel kezdődő vezetéknév esetén: 2023. szeptember 29. péntek 11.00 óra
- R-től Zs betűvel kezdődő vezetéknév esetén: 2023. szeptember 29. péntek 13.00 óra (kb. 14.30-ig tart)
Átjelentkezésre az időpontok között csak rendkívüli esetben van lehetőség.
5. A foglalkozás helyszíne, ahová várunk benneteket szeptember 29-én, a Győri Ítélőtáblafőbejárata (9021 Győr, Domb utca 1.)
Erre a foglalkozásra mindenki hozzon magával fényképes igazolványt, internet-csatlakozásra alkalmas okostelefont, továbbá jegyzetelésre alkalmas tollat-papírt.
6. Kérjük, kövessétek a Facebookon a programunkat: https://www.facebook.com/jogtudatosan
Várunk szeretettel!
Prof. Dr. Smuk Péter
dékán
Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar