Együttműködési Megállapodás a SAPIENTIA Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel

Az Akadémiai Nap során a Deák Ferenc Állam-, és Jogtudományi Kar elsődleges kezdeményezése nyomán intézményi szinten előkészített formában került sor a SAPIENTIA Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a Széchenyi István Egyetem között nemzetközi együttműködési megállapodás aláírására.

A partnerintézmény vezetői és egyetemünk rektora, dékánjai és intézetigazgatói részvételével személyes tapasztalatcserére került sor a felsőoktatási intézmények aktuális helyzetéről, a lehetséges együttműködési pontok beazonosításáról, illetve jövőbeli tervek felvázolásáról. A szakmai beszélgetést egy átfogó, valamennyi karra és intézetre kiterjedő oktatási és kutatási együttműködést tartalmazó megállapodás zárta, melyben többek között az oktatott tárgyak kölcsönös elismerésére, valamint a kutatócserére és a közös kutatásokra is kitértek. Az aláírás alkalmával a felek külön ERASMUS megállapodást is kötöttek egymással.

Szenátusi Ülés 2019. március 25. 14:00 - 16:00
Elektronikus ZH nap 2019. március 27.
Véradás 2019. március 27. 10:00 - 16:00
Hallgatói klubkoncert 2019. március 27. 19:00 - 23:00