Együttműködési Megállapodás a SAPIENTIA Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel

Az Akadémiai Nap során a Deák Ferenc Állam-, és Jogtudományi Kar elsődleges kezdeményezése nyomán intézményi szinten előkészített formában került sor a SAPIENTIA Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a Széchenyi István Egyetem között nemzetközi együttműködési megállapodás aláírására.

A partnerintézmény vezetői és egyetemünk rektora, dékánjai és intézetigazgatói részvételével személyes tapasztalatcserére került sor a felsőoktatási intézmények aktuális helyzetéről, a lehetséges együttműködési pontok beazonosításáról, illetve jövőbeli tervek felvázolásáról. A szakmai beszélgetést egy átfogó, valamennyi karra és intézetre kiterjedő oktatási és kutatási együttműködést tartalmazó megállapodás zárta, melyben többek között az oktatott tárgyak kölcsönös elismerésére, valamint a kutatócserére és a közös kutatásokra is kitértek. Az aláírás alkalmával a felek külön ERASMUS megállapodást is kötöttek egymással.

Szakirányválasztás 2018. szeptember 17. 00:00 - 2018. szeptember 22. 23:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. szeptember 21. 00:00 - 2018. szeptember 22. 23:00
Alkotóhét 2018. szeptember 24. 00:00 - 2018. szeptember 30. 23:00
Szenátusi Ülés 2018. szeptember 24.