Előkelő helyen a győri jogászképzés

Megjelent a HVG 2021-es jogi képzési rangsora, amelyben a győri jogi kar – a tradicionális jogi karokat szorosan követve – előkelő helyen szerepel:

• A tudományos fokozattal rendelkező oktatókra jutó hallgatók arányát tekintve a 3. helyen állunk, ezért tudunk személyre szabott, kiscsoportos, intenzív képzést nyújtani hallgatóink számára.
  • 3. helyezettek vagyunk a felvett joghallgatók pontátlaga alapján, ami mutatja a képzéseink iránti érdeklődést és lehetővé teszi, hogy tehetséges hallgatóink kiváló eredményeket érjenek el a különböző jogesetmegoldó és perbeszéd versenyeken, valamint az Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
  • 3. a kar a nyelvvizsgával felvettek arányát tekintve, ami biztosítja, hogy hallgatóink részt tudjanak venni nemzetközi megmérettetéseken is (Pl. Manfred Lachs Világűrjogi Perbeszédversenyen).

Részlet a HVG Rangsor Diploma 2021 című folyóiratából:

„A modern győri jogászképzés a hajdani jogi akadémia erős hagyományaira építve negyed évszázada működik az egyetemünkön. Karunk koncepciója a kezdetektől változatlan: a kis létszámú, minőségi oktatás áll a középpontban. Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy hallgatóink nyelvismereteiket bővítsék és elmélyítsék. Képzéseink sajátossága, hogy tapasztalt gyakorlati szakemberek bevonásával zajlik.

A diplomás pályakövetési statisztikák szerint karunk végzősei rendkívül keresettek a közigazgatásban és jogászi hivatásrendekben. A térség igazgatási és igazságszolgáltatási intézményeivel és gazdasági szereplőivel ápolt jó kapcsolatok miatt már az egyetemi évek alatt számos gyakorlati lehetőség áll nyitva hallgatóink előtt, ami megkönnyíti az elhelyezkedést.”