HALLGATÓNK KIVÁLÓ EREDMÉNYE AZ NSKI DIPLOMAMUNKA PÁLYÁZATÁN

nski pályázat.jpg

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet alap- és mesterszakos felsőoktatási hallgatók részére nemzetstratégiai jelentőséggel illetve nemzetstratégiai relevanciával bíró kiemelkedő diplomamunkák részére hirdette meg pályázatát 2022 januárjában. A díjátadó 2022 június 29. napján került megrendezésre. Karunk ötödéves hallgatója, Ferdics Andrea a mesterszakos felsőoktatási hallgatók kategóriájában ért el I. helyezést „A szlovák-magyar kettős állampolgárság esélyei, különös tekintettel a szlovák állampolgárság elvesztésének egyes körülményeire” című pályaművével. Konzulense Dr. Ganczer Mónika egyetemi docens, tudományos és nemzetközi dékánhelyettes.

Pályázni tizenegy témakörhöz kapcsolódóan lehetett magyar vagy angol nyelvű diplomamunkával. Húsz egyetemről összesen 50 pályamű érkezett be a felhívásra, amelyet az NSKI munkatársaiból és külső szakértőkből álló Bíráló Bizottság értékelt. A pályaművek széles tematikus spektruma miatt 35 fős Bíráló Bizottság végezte az értékelést, minden beérkezett diplomamunkát legalább két fő értékelt. Az értékelés során kiemelt szempontot jelentett a dolgozat nemzetstratégiai jelentősége és nemzetstratégiai relevanciája. A pályázattal kapcsolatos bővebb információk IDE kattintva érhetők el.

Gratulálunk a kiváló eredményhez és további sikereket kívánunk!

Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00
NFI Filmklub - Ternovszky Béla: Macskafogó 2024. május 6. 18:00 - 20:00