Egyetemi TMDK forduló

141.jpg

Kiemelt sikerrel és rendkívül jó hangulatban zajlott az egyetemi TMDK forduló a 2023/24. tanév tavaszi félévében. A konferencia megrendezésére 2024. április 24-én, a Széchenyi István Egyetem központi campusán került sor, Karunk hallgatói négy szekcióban összesen 26 dolgozatot mutattak be. A pályaművek értékelését Karunk oktatói és külsős szakemberek végezték, akik nehéz feladat elé voltak állítva azzal, hogy a színvonalas dolgozatok közül kiválasszák a legjobbakat. A díjazottak számára az oklevelek átadására ünnepélyes eredményhirdetésen került sor, melynek során a Wolters Kluwer Hungary Kft. felajánlásából valamennyi díjazott értékes könyvjutalomban is részesült.

Az egyes szekciókban az alábbi helyezések és díjak kerültek kiosztásra:

Alkotmányjogi és Jogtörténeti Szekció:

1. helyezés: Vigh Eszter Éva (Dolgozat címe: A nemesi cím jogos használatának nyomában - Nemességigazolások különös tekintettel a XVIII. századi eljárásokra. Konzulens: Dr. Pálvölgyi Balázs, egyetemi docens)

2. helyezés: Kocsis Bálint (Dolgozat címe: A személyes és nyilvános meghallgatás - avagy, nyitott kapukat az Alkotmánybíróságra? Konzulens: Dr. Erdős Csaba, egyetemi docens, általános és társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes)

3. helyezés: Kérész Réka Etelka (Dolgozat címe: Extraprofitadó sub titulo: Az Alaptörvény közpénzügyi hatáskör-korlátozási klauzulájának értelmezési kihívásai. Konzulens: Dr. Erdős Csaba, egyetemi docens, általános és társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes)

Különdíj: Horváth Zsolt (Dolgozat címe: Kormányozni és kormányon maradni - A ciklusismétlés jelentősége a miniszterelnöki prezidencializálódás folyamatában. Konzulens: Dr. Erdős Csaba, egyetemi docens, általános és társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes)

Közigazgatástudományi, Büntetőjogi és Pénzügyi Jogi Szekció:

1. helyezés: Varga Flóra Emma (Dolgozat címe: A szuburbanizáció környezetetikai problémái Magyarországon, avagy hogyan neveljünk ökoetikus társadalmat egy emberöltő alatt? Konzulens: Dr. Pődör Lea, egyetemi adjunktus)

2. helyezés: Kiss Napsugár Doroti – Csonka Mirtill (Dolgozat címe: A kriptoeszközökkel elkövetett jogsérelmek lehorgonyzása. Konzulens: Dr. Glavanits Judit, habilitált egyetemi docens, tanszékvezető és Dr. Király Péter Bálint, egyetemi adjunktus)

A Mathias Corvinus Collegium díja: Maszlov Leon (Dolgozat címe: A drónok új világa - Veszélyhelyzet lett a valóság? Konzulens: Dr. Váczi Péter, egyetemi docens, tanszékvezető)

Különdíj: Jáger Eszter (Dolgozat címe: ,,A borítékolt bűncselekmény" - A hálapénz kriminalizálása, erkölcsi és büntetőjogi megítélése. Konzulens: Dr. Háromszéki Bence Áron, egyetemi tanársegéd)

Munkajogi és Polgári Jogi Szekció:

1. helyezés: Tóth Boglárka (Dolgozat címe: A távmunka aktuális kérdései és jellemzői. Konzulens: Dr. Göndör Éva, egyetemi docens)

2. helyezés: Bokodi Mercédesz (Dolgozat címe: A fogyatékossággal élő munkavállalók munkaerőpiaci felzárkóztatásának egyes lehetőségei. Konzulens: Dr. Göndör Éva, egyetemi docens)

3. helyezés: Dudora Viktória (Dolgozat címe: Apák a munkahelyen - előnyben vagy hátrányban. Konzulens: Dr. Göndör Éva, egyetemi docens)

Különdíj: Koller Klaudia (Dolgozat címe: ,,Ingatlanosok kíméljenek!" - Nemzetközi kitekintés az ingatlanszakmáról, a magyar és külföldi jogrendszerek tükrében. Konzulens: Dr. Glavanits Judit, habilitált egyetemi docens, tanszékvezető)

Nemzetközi Köz- és Magánjogi Szekció:

1. helyezés: Kalmár Dorotea (Dolgozat címe: "Kis kockázat egy embernek, de hatalmas veszély az emberiségnek: az űrszemét mérséklésének nemzetközi jogi kérdései". Konzulens: Prof. Dr. Sulyok Gábor, egyetemi tanár)

2. helyezés: Nardai Alina (Dolgozat címe: Terítéken a diplomácia, avagy a gasztrodiplomácia mint eszköz a nemzetközi kapcsolatok kialakításához. Konzulens: Dr. Kecskés Gábor, egyetemi docens)

Különdíj: Kiss Lilien – Szendi Alina Kinga (Dolgozat címe: A bíróságon kívüli házasságfelbontás és annak nemzetközi magánjogi aspektusai. Konzulens: Dr. Knapp László, egyetemi docens, oktatási ügyekért felelős dékánhelyettes)

Szívből gratulálunk valamennyi résztvevőnek, és hálásan köszönjük valamennyi zsűritag, konzulens, szekciótitkár és opponens munkáját!

Szöveg: dr. Takó Dalma

Belvedere Weeks a Apátúr Sörházban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Belvedere Weeks a Sieger Sport & Gastro Bar-ban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Apátúr Sörház főzdelátogatás 2024. május 22. 18:00 - 19:00