Széchenyis hallgatói sikerek a páneurópai piknik évfordulóján

esszeverseny1.webp

Három német fiatal mellett a győri Széchenyi István Egyetem két hallgatója nyert díjat azon az esszéversenyen, amelyet a Páneurópai Piknik 35. évfordulója alkalmából hirdetett a Magyar–Német Ifjúságért Egyesület. A pályázat rangját jelzi, hogy az elismeréseket az egyesület elnöke a két ország köztársasági elnökének jelenlétében adta át. Az alábbiakban a DFK-hoz kötődő két hallgató, Illés Borbála és Kónya Máté beszámolóját közöljük.

Örömmel osztjuk meg, hogy mi, a Széchenyi István Egyetem hallgatói, Illés Borbála jogász szakos hallgató és Kónya Máté nemzetközi tanulmányok szakos hallgató, a Páneurópai Piknik 35. évfordulója alkalmából rendezett esszéversenyen, amelyet a Magyar–Német Ifjúságért Egyesület hirdetett meg, kiemelkedően szerepeltünk. A verseny során különleges élményben volt részünk, és a második helyezést (Kónya Máté), illetve különdíjat elnyerve (Illés Borbála) képviselhettük egyetemünket ezen a rangos eseményen. A díjakat a német és magyar köztársasági elnökök jelenlétében és közreműködésével vehettük át, amit hatalmas megtiszteltetésként éltünk meg.

A Páneurópai Piknik nem csupán egy történelmi esemény, hanem a szabadság szimbóluma, amely ma is meghatározó jelentőséggel bír. Az esszéverseny keretében lehetőségünk nyílt arra, hogy mélyebben elgondolkodjunk ezen a történelmi pillanaton és ennek következményein, de ami a legfontosabb, hogy megoszthattuk másokkal az ezzel kapcsolatos érzéseinket. Mindketten úgy véljük, hogy ez az esemény összeköt bennünket az előző generációkkal, és a közös múltunkból tanulva építhetünk egy jobb jövőt.

“Szeretném kifejezni, mennyire hálás vagyok a Magyar–Német Ifjúságért Egyesületnek, amiért ilyen színvonalas rendezvényt szervezett. Soproniként különösen büszke vagyok arra, hogy városunk ilyen fontos szerepet játszik a történelemben és most is a figyelem középpontjába került. Köszönöm a Széchenyi István Egyetemnek a támogatást és a minőségi oktatást, amely nélkül ez az eredmény nem születhetett volna meg.” - Kónya Máté

“Számomra a Nyári Akadémia és az emléknap nem csupán egy kihívás volt, hanem életre szóló élmény is. Óriási lehetőség volt találkozni ennyi lelkes és elkötelezett személlyel, akik közösen dolgoznak egy szebb jövőért. Ez az élmény ráébresztett arra, mennyire fontos szerepet játszhatunk mi, fiatalok, a nemzetek közötti hidak építésében, nemcsak földrajzi értelemben, hanem az eszmék és célok szintjén is. Köszönettel tartozom az esemény megálmodóinak, szervezőinek, hiszen enélkül nem érezhetnénk magunkénak a múlt történéseit és ezzel együtt a jövőért való közös munkát sem.” - Illés Borbála

esszeverseny2.webp

Mindketten úgy érezzük, hogy ezek a díjak és az élmények, amelyeket átéltünk, még inkább megerősítettek bennünket abban, hogy folytassuk azokat az erőfeszítéseket, amelyek a közös európai jövő építését szolgálják. A Nyári Akadémián látottak és hallottak erős alapot nyújtanak nekünk ahhoz, hogy a továbbiakban méginkább elmélyülhessünk az esemény történéseiben és részt vegyünk emlékének ápolásában. Hisszük, hogy a történelmi múlt megértése és feldolgozása által erősebbé válhatunk, és mi is hozzájárulhatunk ahhoz a hídhoz, amely összeköti a nemzeteket és generációkat.

Gratulálunk minden díjazottnak és köszönjük mindazok támogatását, akik segítettek bennünket ezen az úton!

Szöveg: Illés Borbála és Kónya Máté, a Széchenyi István Egyetem hallgatói

Fotó: Magyar-Német Ifjúságért Egyesület