Jótékonysági díszvacsora a jogi kar hallgatóinak támogatásáért

diszvacsi5.webp

A Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért hatodik alkalommal rendezett jótékonysági díszvacsorát, amelynek célja a Széchenyi István Egyetem állam- és jogtudományi karán tanuló tehetséges, rászoruló hallgatók támogatása volt. Az esten díszvendégként részt vett a Kúria elnöke, prof. dr. Varga Zs. András, illetve Életút díjat vehetett át dr. Szalai Éva és dr. Verebélyi Imre, a Közigazgatási Jogi Tanszék két meghatározó alakja.

Több mint kétmillió forint bevétel gyűlt össze a Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért által megrendezett hagyományos díszvacsorán, amelyen a Széchenyi István Egyetem és az intézmény Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának vezetői, munkatársai és egykori hallgatói, valamint a térség jogászai és a jogászi hivatásrendek képviselői ültek egy asztalhoz. Dr. Smuk Péter professzor, a kar dékánja köszöntőjében elmondta: örül annak, hogy évről évre sokan vesznek részt a jótékonysági vacsorán, támogatva a hallgatókat.

diszvacsi1.webp

Prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem rektora, tudományos elnökhelyettese arról beszélt, az intézmény dinamikus fejlődését három szempont alapján lehet mérni: ezek a nemzetközi ranglistákon elfoglalt pozíciók, a világ élvonalába tartozó szakterületek száma és az oktatók tudományos eredményei. „Ezekhez a sikerekhez nagyban hozzájárul az a példaértékű szakmai összefogás, ami ezen az estén is érzékelhető, és amiért egyetemünk kifejezetten hálás” – húzta alá.

A Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért kuratóriumának elnöke, a jogi kar korábbi dékánja, prof. dr. Lévayné dr. Fazekas Judit köszöntőjében kiemelte: „A 2014-es alapításkor számtalan célunk volt – a hallgatók támogatása, a kar fejlesztése –, de nem is sejtettük, hogy egy nagyon fontos hozzáadott értéket is létrehozunk, ez pedig a közösségteremtés.” Hozzátette: a tehetséges, rászoruló fiatalok támogatása az alapítvány legfontosabb célja, amelynek érdekében az elmúlt kilenc évben 13 millió forintnál is magasabb összeget fordított hallgatói ösztöndíjakra.

diszvacsi2.webp

A jótékonysági est díszvendége prof. dr. Varga Zs. András, a Kúria elnöke volt, aki korábban a Közigazgatási és Pénzügyi Jogi Tanszék egyetemi docenseként is oktatott. Beszédében arra hívta fel a figyelmet: „Akármi történik is a világban, egy dolog nem változik: nincs európai és nincs magyar államiság jog, jogrend és jogászok nélkül.” Kitért arra is, hogy a közjog és a polgári jog kialakulása több ezer éves múltra tekint vissza, hiszen már a kereszténység első zsinatjai is szabályrendek alkotásáról szóltak. „A digitalizációval sok esetben leegyszerűsödtek a folyamatok, azonban mindig szükség lesz a jogászokra, mert bizonyos dolgokat nem lehet gépekkel elvégezni: ilyen például a bizonyítás” – jelentette ki.

diszvacsi3.webp

A kar minden évben Életút díjat ad át azon munkatársak részére, akik tudományos és szakmai pályafutásukkal, iskola- és közösségteremtő személyiségükkel jelentős szerepet vállalva a győri jogászképzés számára időtálló értéket teremtettek. A kari közösség a Herendi Porcelánmanufaktúra által elkészített díjat idén a Közigazgatási Jogi Tanszék két meghatározó alakjának, dr. Szalai Évának és dr. Verebélyi Imrének adományozta.

diszvacsi4.webp

„Dr. Szalai Éva pályája kezdete óta tanít az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, és mindig hitt abban, hogy a hallgatókat a közigazgatási oktatás mellett a gyakorlati pálya megismerésére kell ösztönözni a lehető legszélesebb tudás megszerzése érdekében” – fogalmazott a méltatásban dr. Lapsánszky András, a győri jogi kar Közigazgatási és Pénzügyi Jogi Tanszékének vezetője, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökhelyettese. Elmondta, a díjazott az Alkotmánybíróságon is hosszú éveken át dolgozott, így meghatározó közigazgatási tudása és munkássága nyomon követhető az alkotmánybírósági határozatokban. „Kiemelném jószívű hozzáállását, hiszen sosem egyéni céljait nézte, hanem mindig a hallgatókét, és az önzetlen tudásátadás jellemezte. Olyan gondolkodásmódot adott át, amely maradandó és máig hasznosítható” – hangsúlyozta.

diszvacsi6.webp

A szintén Életút díjban részesült dr. Verebélyi Imre professor emeritust dr. Gyurita Rita, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal főigazgatója méltatta, rámutatva az ünnepelt példaértékű szakmai pályafutására. „Győrbe 2007-ben érkezett Bihari Mihály és Patyi András professzorok invitálására. Először az európai és nemzetközi igazgatási szakot szervezte, majd 2008-tól az egyetem Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolájának alapító vezetője, törzstagja és oktatója lett” – részletezte. Dolgozott miniszterhelyettesként, közigazgatási államtitkárként, miniszteri biztosként és kormánybiztosként is. A laudációban elhangzott: „Elhivatottságával, kitartó, sőt sokszor szenvedélyes munkabírásával, szerteágazó oktatói, kutatói és gyakorlati tevékenysége által a közigazgatás-tudomány ikonikus professzorává, igazi mesterévé vált.”

Szöveg: Kelemen Lilla

Képek: Adorján András

Forrás: uni.sze.hu

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Események

Ali Saleh PhD disszertációjának védése 2024. December 20. 11:00 - 12:00
Meghívó dr. Frank Máté műhelyvitájára 2025. Január 17. 13:00 - 14:00