KARI SIKEREK A TMDK-N

03.jpg

Az Egyetem minden szemeszterben megrendezi a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciát, melynek célja, hogy az egyetemi hallgatók bemutathassák tudományos kutatásaik, művészeti tevékenységük eredményét. A verseny idei őszi házi fordulójában 2 szekcióban összesen 10 joghallgató vett részt tudományos igényű munkájával.

01.jpg

A „Nemzetközi történelmi és jogi kihívások” szekció zsűrijében foglalt helyet Dr. Knapp László oktatási ügyekért felelős dékánhelyettes, egyetemi docens, Dr. Egresi Katalin egyetemi docens és dr. Kelemen Roland egyetemi tanársegéd. A titkári feladatokért dr. Takó Dalma PhD-hallgató felelt. A szekció résztvevői:

• Horváth Barbara: A modernkori kalózkodás és a nemzetközi jog (konzulens: Dr. Kecskés Gábor egyetemi docens)
  • Ferdicsová Andrea: A szlovák-magyar kettős állampolgárság esélyei, különös tekintettel a szlovák állampolgárság elvesztésének egyes következményeire (konzulens: Dr. Ganczer Mónika tudományos és nemzetközi ügyekért felelős dékánhelyettes, egyetemi docens)
  • Juhász András: A közép-európai államok és nemzetek himnuszai a történelmi hagyományok és a jogi szabályozás tükrében. Állam- és jogtudományi megközelítés (konzulens: Dr. Takács Péter egyetemi tanár és Dr. Pődör Lea egyetemi tanársegéd)
  • Senviczki Ákos: A légi járművek elleni fegyverhasználat kérdésköre a nemzetközi jogban (konzulens: Dr. Kecskés Gábor egyetemi docens)
  • Szőnyi Richárd Iván: Az Amerikai Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának a jogrendszerben betöltött szerepe, különös tekintettel a Legfelsőbb Bíróság bíráinak kinevezésére és a második alkotmánykiegészítéssel kapcsolatos ügyekre (konzulens: Dr. Stumpf István egyetemi tanár)

02.jpeg

A „Magyar jogot érintő aktuális kérdések” szekciójában a bizottság tagjai Dr. Váczi Péter tanszékvezető egyetemi docens, Dr. Keserű Barna Arnold egyetemi adjunktus, Dr. Nogel Mónika egyetemi docens, valamint dr. Horváth-Zokob Anikó, a Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség Programjának győri régióvezetője voltak, a szekció titkára pedig dr. Szabó Lívia PhD-hallgató volt. A versenyzők:

• Beck Judit: Koronavírus tüskéi a gyermek családi életén. Szülő - gyermek kapcsolattartás végrehajtása a rendkívüli helyzetben (konzulens: Dr. Herédi Erika egyetemi docens)
  • Mihály Laura Dominika: Covid-19, mint vis maior a szerződésszegéssel okozott kár megtérítésére irányuló jogvitában (konzulens: Dr. Lévayné Dr. Fazekas Judit egyetemi tanár)
  • Zsidi Zsombor: A közösségek méltóságának védelme - alkotmányjogi aspektusok alapján (konzulens: Dr. Erdős Csaba társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes, egyetemi docens)
  • Biczi Dorottya: A kínzás és embertelen bánásmód tilalma az Emberi Jogok Európai Bíróságának gyakorlatában - Különös tekintettel a magyar vonatkozású ügyekre (konzulens: Dr. Kecskés Gábor egyetemi docens)
  • Vági Kata Franciska: Az illegális migráció alakulása és az ezzel összefüggő embercsempészési tevékenységek (konzulens: dr. Bencze Krisztina egyetemi tanársegéd)

A TMDK-n induló versenyzők dolgozatait hallgatóink opponálták: Dolmány Kíra, Domján Boglárka, Farkas Nikolett, Hévízi Enikő, Horváth Fanni, Koloszár Fanni, Nagy Nikolett Anna, Tóth Dorina, Varsányi Zsuzsanna és Vegera Máté. Hallgatói képviselőként Szentirmay Anna és Rada Ákos voltak jelen.

A szekciókban a következő eredmények születtek. A „Nemzetközi történelmi és jogi kihívások” szekcióban I. helyezett Senviczki Ákos, II. helyezett pedig Ferdicsová Andrea lett. A különdíjat Horváth Barbara érdemelte ki. A „Magyar jogot érintő aktuális kérdések” szekcióban az I. helyen Beck Judit, a II. helyen pedig Mihály Laura Dominika végzett, aki egyben hazavihette a Mathias Corvinus Collegium győri képzési központjának díját is. Ebben a szekcióban a különdíjat Biczi Dorottya kapta. A díjazottaknak és konzulenseiknek gratulálunk!

Találkozunk a 2023-as OTDK-n, melynek otthona Győr lesz!

Nordic walking 2024. április 29. 08:00 - 09:00