Konferencia felhívás: "ChatGPT és a felsőoktatás. Ember és MI - hogyan tanulunk egymástól?"
A Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és a Tech-Augmented Legal Environment (TALE) kutatócsoport, az MTA IX. Osztály Civilisztikai Albizottságával közösen, az Igazságügyi Minisztérium támogatásával tisztelettel invitálja Önt következő konferenciájára, és várja az előadásokat.
Néhány hónapja akkor sem tudjuk elkerülni a ChatGPT-ről szóló híreket, ha szeretnénk. A ChatGPT egyik legfontosabb újdonsága talán, hogy a társadalom lehető legszélesebb köre számára lehetővé vált bármilyen kérdés MI általi megválaszolása, méghozzá olyan módon, hogy a technikai fejlődés révén egyre helytállóbb és pontosabb válaszokat képes már adni az MI-n alapuló rendszer. A folyamatos használattal csak még fejlettebbé váló és így öngerjesztő folyamatként bizonyosan még többet használt és egyre megbízhatóbbá váló chatbot olyan veszélyeket hordoz magában, amelyre a társadalom egyes alrendszereinek, így különösen a felsőoktatásnak fel kell készülnie.
A klasszikus tudományági struktúráktól szándékosan elszakadva várjuk nem csak a jogtudomány, hanem a társadalom- és gazdaságtudomány, valamint az informatikai és egyéb mérnöki tudományok, illetve oktatásmódszertani és képzésfejlesztési területek minden olyan képviselőjét, akinek bemutatásra érdemes tudományos vagy gyakorlati tapasztalatai vannak a fenntartható és fogyasztóbarát mesterséges intelligencia, és különösen (de nem kizárólag!) a ChatGPT alkalmazása körében.
A konferencia időpontja: 2023. november 17. (péntek)
Helyszíne: Széchenyi István Egyetem Jogi épület, Győr, Áldozat utca 12.
A konferenciára jelentkezni lehet:
- október 9-ig küldött magyar nyelvű előadáscímmel és 500-1000 karakterszám hosszúságú magyar nyelvű absztrakttal, a TALE kutatócsoport vezetőjének megküldve: Dr. Kecskés Gábor egyetemi docens (kecskesg@ga.sze.hu);
- a szervezők 2023. október 16-ig értesítik a jelentkezőket az előadás befogadásáról;
- a plenáris szekció témája: felsőoktatás és MI-kerekasztal-beszélgetés a hazai jogi karok vezető oktatóival;
- az előadások írásos tanulmányaiból egy open access tanulmánykötet készül 2024-es megjelenéssel.
A konferencián érintett témák:
- ember és MI
- fogyasztói magatartás és MI, az állam fogyasztóvédelmi kötelezettségei
- digitális kompetenciák és generációs kihívások - szabályozási nehézségek
- a fenntarthatóság és az MI kapcsolata általában
- ChatGPT mibenléte, hasznossága és általános veszélyei
- ChatGPT és jogrendszer, jogalkalmazás
- ChatGPT és felsőoktatás (ezen belül az egyes tudományterületekre gyakorolt hatás)
- át kell-e alakítani a közeljövőben a képzéseink kurrikulumát, a számonkérési módokat a ChatGPT miatt?
A konferenciával kapcsolatos bármilyen kérdés esetén keressék bizalommal a TALE-kutatócsoport vezetőjét, Dr. Kecskés Gábor egyetemi docenst (kecskesg@ga.sze.hu).
A szervezők nevében:
Prof. Dr. Smuk Péter dékán s.k.
Dr. Kecskés Gábor s.k.
Dr. Glavanits Judit s.k.