Konferencia - "Financial Sustainability of Local Governments "

20240318_120256.jpg

A Közigazgatási és Pénzügyi Jogi Tanszék szervezésében 2024. március 18. és 19. napján Karunk adott otthont a Financial Sustainability of Local Governments című nemzetközi konferenciának. A konferencia célja a különböző országokból érkező előadóink a helyi önkormányzatok pénzügyei szervezésének, alakításának fenntarthatósági szempontú legjobb gyakorlatait egymással és a jelenlévő közönséggel megosszák. A konferenciát Smuk Péter dékán úr nyitotta meg, megköszönve a vendégeink részvételét a konferencián, egyúttal köszöntve őket egyetemünkön.

A konferencia első napján a meghívott előadóink mutatták be országuk helyi önkormányzatainak rendszerét, pénzügyi függetlenségének garanciáit, külön reflektálva a pénzügyi fenntarthatóság kérdéskörére. A jelen lévő hallgatóság így egy átfogó képet kaphatott az Magyarország, valamint a környező országok helyi önkormányzatainak pénzügyi helyzetéről, valamint az ehhez kapcsolódó kihívásokról. Az estét egy tartalmas beszélgetésekkel teli vacsora zárta az Apátúr sörházban.

A konferencia második napján egy online workshop-on vehettek részt az érdeklődők, amelynek előadó a helyi adókkal kapcsolatos szabályozás helyzetét és lehetőségeit vitatták meg a fenntartható fejlődés tükrében.

Ezúton szeretnénk megköszönni a konferenciánk való részvételt előadóinknak:

András Bencsik, ELTE, egyetemi docens

Nejc Brezovar (Slovenia, University of Ljubljana), egyetemi docens

Evelin Anna Halmainé Horváth, SZE, doktorandusz

István Hoffman, ELTE, egyetemi tanár, az MTA doktora

Gábor Hulkó, SZE, egyetemi docens, dékánhelyettes

János Kálmán, SZE, tanársegéd

Péter Király, SZE, adjunktus

Jarosław Kostrubiec (Poland, Maria Curie-Skłodowska University in Lublin), egyetemi tanár, dékánhelyettes

Bettina Kozák, SZE, doktorandusz

Ádám Pál, ME, doktorandusz

Michal Radvan, (Brno, Masaryk University), egyetemi tanár, dékánhelyettes