20240926_095327(0).webp

A Széchenyi István Egyetemen 2024. szeptember 26-27-én került megrendezésre a „New Challenges and New Technologies in Public Administration, Public Finances and Tax Law” című konferencia Az esemény az International Center of Public Finance and Tax Law Research (Lengyelország) és az egyetemünkhöz kötődő Közép- és Kelet-Európai Közigazgatástudományi Egyesület szervezésében valósult meg. A rendezvényre 44 fő látogatott hozzánk Magyarországról, Lengyelországból, Csehországból, Szlovákiából és Észak-Macedóniából.

A konferencia számos aktuális kérdést érintett a közigazgatás, az adózás és a pénzügyi jog területén. Az első napon három angol nyelvű panel foglalkozott olyan témákkal, mint a pénzügyi piacok adóztatása, az Európai Unió vámuniójának átalakulása, az önkormányzati finanszírozás új modelljei, valamint a technológiai fejlődés hatásai az adóigazgatásra. További témák között szerepelt a digitális technológiák alkalmazása a közszolgáltatásokban, az egészségügyi rendszer finanszírozása, valamint a digitalizáció hatásai a helyi adózásra és a közpénzügyekre.

Az angol nyelvű panellel párhuzamosan zajlottak lengyel nyelvű előadások is, amelyek a technológia jogi vonatkozásait tárgyalták a közbeszerzési folyamatokban, emellett az e-kereskedelem adózási kihívásait és az online üzleti tevékenységek modern adózási kérdéseit is feltárták a résztvevők. A panelekben szó esett az e-egészségügy jogi vonatkozásairól és az online vállalkozók új kötelezettségeiről is.

A második nap egy tudományos írásról és kutatásról szóló szemináriummal kezdődött, majd a PhD-hallgatók prezentációi következtek. A témák között szerepelt az elektronikus kézbesítés a közigazgatásban, a környezetvédelmi adóztatás, a digitalizáció hatása az adójogra, valamint a globális minimumadó koncepciója.

Összességében a konferencia átfogó képet nyújtott arról, hogy a technológiai fejlődés és a szakpolitikai változások hogyan befolyásolják a közigazgatást és a pénzügyi jogot.

Szöveg: dr. Király Péter Bálint egyetemi adjunktus, SZE DFK

Beszélgess velem! 2024. Október 17. 17:00 - 18:30