PÁLYÁZATI FELHÍVÁS MENTORI PROGRAMBAN VALÓ RÉSZVÉTELRE A GYŐRI TÖRVÉNYSZÉKEN ÉS A GYŐRI ÍTÉLŐTÁBLÁN

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

MENTORI PROGRAMBAN VALÓ RÉSZVÉTELRE

A GYŐRI TÖRVÉNYSZÉKEN ÉS A GYŐRI ÍTÉLŐTÁBLÁN

A Győri Ítélőtábla, a Győri Törvényszék és a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara együttműködésének köszönhetően 2017. szeptemberétől elindul a kötelező szakmai gyakorlaton túlmutató mentori program.

A programban részt vevő hallgatók egyéni tanulmányi rend biztosításával bekapcsolódhatnak az Ítélőtábla, illetve a Törvényszék munkájába. Ennek keretében a programban részt vevő hallgatók személyes vagy online tanácsadásban vesznek részt a kijelölt mentorokon (bírákon) keresztül, megismerik a bírósági szervezetén belül a karrier utakat, őket a bíróságok szakmailag foglalkoztatják egyéniesített szakmai program alapján.

A program időtartama 3 hónap.

A programban való részvétel feltételei:

-          jogász szakos, aktív státusú egyetemi hallgatói jogviszony;

-          sikeres eljárásjogi (polgári eljárásjog és büntető eljárásjog) alapvizsga

-          legalább 4,00 tanulmányi átlageredmény az utolsó félévben

A programban való részvétel szempontjából előnyt jelent

-          az igazolt nyelvtudás;

-          a TDK-n, az OTDK-n, illetve tanulmányi versenyeken elért helyezés, illetve a részvétel;

-          tudományos kutatási programban való részvétel

A programra való jelentkezés határideje 2017. 05. 31. A jelentkezéshez az alábbi okiratok benyújtása szükséges:

-          kitöltött jelentkezési lap

-          tanulmányi átlag és a sikeres alapvizsgáka igazolása

-          nyelvvizsga-bizonyítvány másolata, TDK-, OTDK- vagy tanulmányi verseny-részvétel (helyezés) igazolása

-          motivációs levél, amelyben a pályázó röviden kifejti, hogy miért kíván pályázni

-          tanszékvezetői ajánlás

Győr, 2017. május 4.

dr. Lévayné dr. Fazekas Judit dékán

Kutatói Szeminárium 2018. november 15. 14:00 - 16:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. november 16. 00:00 - 2018. november 17. 23:00
MÉK Balekbál 2018. november 17.
A V4 együttműködés múltja, jelene és jövője 2018. november 22. 14:00 - 15:30