DOKTORANDUSZAINK RÉSZVÉTELE A PÁNEURÓPAI EGYETEM NEMZETKÖZI DOKTORANDUSZ KONFERENCIÁJÁN

di_konferencia_2022.jpg

A Páneurópai Egyetem a Közép-európai Akadémiával együttműködésben Central European Doctoral Conference of Comparative Law – Family and Other Concepts in the 21st Century címmel nemzetközi doktorandusz konferenciát szervezett 2022. szeptember 30-án Pozsonyban.

A konferencián a Páneurópai Egyetem egykori és jelenlegi hallgatói mellett az Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola 9 doktorandusza – Frank Máté, Háromszéki Bence, Ősze Áron, Rámhápné Radics Katalin Adél, Somogyi Csilla, Stipkovits Tamás, Szabó Tamás, Takó Dalma, Vági Kata Franciska – tartott előadást angol nyelven. Az előadások témái között a gyermekek helyzetét és a család intézményét érintő alkotmányjogi, büntetőjogi, nemzetközi jogi és pénzügyi jogi kérdések szerepeltek, többek között a gyermekek családi élethez és oktatáshoz való joga, a béranyaság, valamint a házasság kérdésköre.

A rendezvény kiváló lehetőséget nyújtott a doktoranduszok számára a külföldi tapasztalatszerzésre, valamint a nemzetközi kapcsolatépítésre, s egyúttal alapot teremtett a Páneurópai Egyetemmel való folyamatos és szoros jövőbeli együttműködés megteremtésére.

A doktoranduszok konferencián való részvétele az Igazságügyi Minisztérium jogászképzés színvonalának emelését célzó programjai keretében valósult meg.

Szívből gratulálunk doktoranduszainknak a sikeres szerepléshez!

(Szöveg: dr. Takó Dalma)