RANGOS ELISMERÉSEKET ADTAK ÁT AZ EGYETEM MÁRCIUS 15-I ÜNNEPSÉGÉN

20230314_113307 (1).jpg

Méltóságteljes ünnepséggel emlékezett az 1848–49-es forradalomra és szabadságharcra a Széchenyi István Egyetem. A rendezvényen doktorokat is avattak, és átadták az intézmény rangos elismeréseit azoknak, akik munkájukkal nagymértékben hozzájárultak az intézmény fejlődéséhez. Karunk több kollégáját is köszönthetjük a kitüntetettek és a PhD doktorok között.

A Széchenyi István Egyetem Irányító Testülete Palma Academica díjat adományozott dr. Bihari Mihálynak, a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar és a Széchenyi István Egyetem alapító professzor emeritusának. Az idén 80. életévét betöltő Bihari Mihály elévülhetetlen érdemei közé tartozik az a munka, amelynek eredményeként Győrben egyetemi szintű képzés és jogi fakultás jöhetett létre, illetve meghatározó szerepe volt a győri jogászképzés oktatói karának összeállításában és valódi közösséggé formálásában.

március14_8.jpg

március14_9.jpg

Doktori címet vehetett át a Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolája egykori hallgatói közül dr. Bors Szilvia (konzulense dr. Ferencz Jácint egyetemi docens) és dr. Veilandics Eszter (konzulense dr. Gurdon-Nagy Klára egyetemi docens).

március14_5.jpg

A Széchenyi István Egyetem Egyetemi Habilitációs Bizottsága habilitált doktorrá avatta dr. Ferencz Jácintot, a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar, Munkajogi és Szociális Jogi Tanszék tanszékvezetőjét.

március14_6.jpg

A Kiváló mentor díjat prof. dr. Sulyok Gábornak, a Nemzetközi és Európai Jogi Tanszék egyetemi tanárnak ítélték oda.

március14_7.jpg

Hallgatóbarát Egyetemért díjban részesült Farkasné dr. Csengei Zsuzsanna, a Deák Ferenc Állam- és jogtudományi Kar kari titkársági referense.

A teljes cikk elérhető az uni.sze.hu oldalán, IDE kattintva.

Szöveg: Papp Zsolt

Képek: Májer Csaba József