Sikeres felvételi időszakot zárt az egyetem

Sikeres felvételi időszakot zárt a Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara

A felvételi eredmények ismeretében egyértelműen megállapítható, hogy növekszik az érdeklődés a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar képzései iránt. A tradicionálisnak számító jogász szak és az európai országokban is jól hasznosítható ismereteket kínáló nemzetközi igazgatási szak mellett idén a Kar két új alapképzéssel bővítette kínálatát: megjelent a Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szak és az Igazságügyi igazgatási szak. Mindkét új képzést a piaci szereplők és a szakma igénye hívta életre, a jó karrierlehetőséget a felvettek száma is visszaigazolja: közel 90 hallgató lép első évfolyamba ezeken a szakokon. Továbbra is nagy sikerű a jogi asszisztens felsőoktatási szakképzés, amelynek nappali és levelező tagozatára 34 hallgató jutott be.

Örömteli hír, hogy az elmúlt évek bizonytalan időszakát követően a Kar valamennyi szakján köszönthetünk állami ösztöndíjas hallgatókat mind nappali, mind levelező tagozaton.

A Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar a tavalyi felvételi eredményéhez képest eddig mintegy száz fős növekedést könyvelhet el, ezáltal 64%-kal emelkedett a felvettek száma.

Football Forum Hungary 2024 2024. április 22. 00:00 - 2024. április 24. 23:00