Sikeres szereplés a Polgári Jogi Jogesetmegoldó versenyen

2016. március 19. napján került megrendezésre a VIII. Polgári Jogi Jogesetmegoldó verseny, amelynek ezúttal a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kara adott otthont. A versenyen hét jogi kar képviseltette magát. Karunk csapatát Csitei Béla, Ihász Tamás és Király Péter Bálint negyedéves joghallgatók alkották. Minden versenyzőnek ugyanazt a jogesetet kellett megoldania, amely a személyiségi jogok megsértésével és a kontraktuális/deliktuális felelősségi alakzatokkal kapcsolatos jogvitára irányult. A zsűri a logikus érvelést és az anyagi jogi szabályok megfelelő alkalmazását értékelte.

A felperesek között Csitei Béla 3. helyezést ért el. Összesítésben a Szegedi Tudományegyetem végzett az élen, így jövőre ők rendezhetik meg a jogesetmegoldó versenyt.

A csapatot felkészítette: Dr. Menyhárt Ádám egyetemi docens és dr. Keserű Barna Arnold egyetemi tanársegéd.

Alkotóhét 2018. szeptember 24. 00:00 - 2018. szeptember 30. 23:00
Akadémiai Nap 2018. szeptember 26.
Elektronikus ZH nap 2018. szeptember 28.
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. szeptember 28. 00:00 - 2018. szeptember 29. 23:00