Sikeres szereplés a Polgári Jogi Jogesetmegoldó versenyen

2016. március 19. napján került megrendezésre a VIII. Polgári Jogi Jogesetmegoldó verseny, amelynek ezúttal a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kara adott otthont. A versenyen hét jogi kar képviseltette magát. Karunk csapatát Csitei Béla, Ihász Tamás és Király Péter Bálint negyedéves joghallgatók alkották. Minden versenyzőnek ugyanazt a jogesetet kellett megoldania, amely a személyiségi jogok megsértésével és a kontraktuális/deliktuális felelősségi alakzatokkal kapcsolatos jogvitára irányult. A zsűri a logikus érvelést és az anyagi jogi szabályok megfelelő alkalmazását értékelte.

A felperesek között Csitei Béla 3. helyezést ért el. Összesítésben a Szegedi Tudományegyetem végzett az élen, így jövőre ők rendezhetik meg a jogesetmegoldó versenyt.

A csapatot felkészítette: Dr. Menyhárt Ádám egyetemi docens és dr. Keserű Barna Arnold egyetemi tanársegéd.

Bejelentkezés a 2018/19. tanév II. félévére 2019. január 24. 06:00 - 2019. február 2. 23:55
Vizsgaidőszak vége 2019. január 26. 00:00 - 01:00
MÉK Gazdász Bál 2019. január 26. 18:00 - 23:00