Sikeres szereplés a Polgári Jogi Jogesetmegoldó versenyen

2016. március 19. napján került megrendezésre a VIII. Polgári Jogi Jogesetmegoldó verseny, amelynek ezúttal a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kara adott otthont. A versenyen hét jogi kar képviseltette magát. Karunk csapatát Csitei Béla, Ihász Tamás és Király Péter Bálint negyedéves joghallgatók alkották. Minden versenyzőnek ugyanazt a jogesetet kellett megoldania, amely a személyiségi jogok megsértésével és a kontraktuális/deliktuális felelősségi alakzatokkal kapcsolatos jogvitára irányult. A zsűri a logikus érvelést és az anyagi jogi szabályok megfelelő alkalmazását értékelte.

A felperesek között Csitei Béla 3. helyezést ért el. Összesítésben a Szegedi Tudományegyetem végzett az élen, így jövőre ők rendezhetik meg a jogesetmegoldó versenyt.

A csapatot felkészítette: Dr. Menyhárt Ádám egyetemi docens és dr. Keserű Barna Arnold egyetemi tanársegéd.

Levelező tagozat óráinak időpontja 2019. november 15. - 2019. november 16.
Gólya és Öregdiák Bál 2019. november 15.
Ez az a nap! Roadshow 2019. november 16. 19:00 - 23:00
XIV. Regionális Állásbörze 2019. november 19.