Sikerrel zárult a „Jogod van hozzá – Emberi jogok képekben” projekt

A Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának alkotmányjogi tanszéke által a középiskolások számára szervezett program zárókonferenciájára 2017. január 30-án került sor, a győri jogi karon. Az eseményen közel 50 fő vett részt, így az elmúlt időszak munkájának köszönhetően, idén is szép számmal képviseltették magukat az egyes versenyző iskolák. Tizennégy pályamű érkezett be, melyekről az alkotások készítői rövid előadásokat is tartottak.

A konferencia kiváló alkalom volt arra, hogy a „Deák Ferenc Alapítvány a győri jogászképzésért” átadja ösztöndíját a fertődi Somogyi Csilla joghallgatónak. Az ösztöndíjat, a díj felajánlója nevében Dr. Molnár Balázs, a Győri Közjegyzői Kamara elnöke adta át.

A rendezvény és a középiskolások emberi jogi oktatását is magában foglaló projekt széleskörű támogatást kapott. Köszönhetően a szponzoroknak, számos értékes nyereményre tehettek szert a diákok. A rendezvény támogatói: Alapvető Jogok Biztosának Hivatala, Egyenlő Bánásmód Hatóság, Europe Direct, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Széchenyi István Egyetem.

A díjazott diákok, illetve pályaművek a zsűri döntése alapján a következők lettek:

-       Közönségdíj (Europe Direct): Nagy Fanni – „Harmadik világból a nagyvilágba”, a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium diákja.

-       Különdíj (EBH): Varga Benedek és Wisztercill János Márk – „Egyenlő bánásmód”, a győri Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola diákjai.

-       Különdíj (NMHH): Kincses Szabolcs és Regenye Dávid – „Közérdekű adatok nyilvánossága”, a győri Révai Miklós Gimnázium diákjai.

-       Különdíj (Alkotmányjogi Tanszék): Kohán Mátyás – Legjobb szónok, a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnázium diákja.

-       Különdíj: Ilcsik Henrietta és Marczel Krisztina – „Panem et circenses”, a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium diákjai.

-       3. hely: Csókás Bettina, Szalóky Polett, Sághegyi Erik és Karáth Péter – „Az élet útja”, a Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium diákjai.

-      2. hely: Németh Alexandra – „Élethez, emberi méltósághoz való jog”, a győri Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola diákja.

-       1. hely: Nagy Fanni – „Harmadik világból a nagyvilágba”, a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium diákja.

A zsűri tagja voltak: Stumpf István alkotmánybíró, egyetemi tanár, a zsűri elnöke; Lévayné Fazekas Judit, egyetemi tanár, dékán; Székely László, az Alapvető Jogok Biztosa; Magyar Enikő, az Egyenlő Bánásmód Hatóság elnökhelyettese és Rechnitzer János, egyetemi tanár. A konferencia házigazdái a szervező alkotmányjogi tanszék oktatói, Smuk Péter tanszékvezető, Hancz Patrik és Karácsony Gergely voltak.

Football Forum Hungary 2024 2024. április 22. 00:00 - 2024. április 24. 23:00