Széchenyis sikerek az országgyűlési pályázaton

JPEG_067.jpg

A tavalyi évhez hasonlóan ismét kiválóan szerepeltek a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói az Országgyűlés elnöke, az igazságügyi miniszter és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője által meghirdetett „Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unóban, az Európai Unió a világban” című pályázaton. Különdíjat nyert pályamunkájával Mihály Laura Dominika ötödéves és Horváth Barbara harmadéves joghallgató. 

Az első különdíjat Mihály Laura Dominika, karunk ötödéves joghallgatója nyerte, „Az Európai Unió válasza az új globális kihívásokra, avagy de lege ferenda javaslat a vis maior definíciós problémájára a Covid-19 tükrében” című pályamunkájával. Konzulense Dr. Lévayné Dr. Fazekas Judit egyetemi tanár volt.

A bíráló bizottság indokolása szerint a vizsgált kérdés nyilvánvalóan terra incognita, azaz feltáratlan terület, melynek vizsgálata során érzékelhető a szerző magabiztos civilisztikai tudása, a téma iránti elkötelezettsége és személyes érdeklődése. A vis maior fogalmának meghatározásához segítségül hívta az uniós és tagállami gyakorlatokat és egy lehetséges megoldási javaslatot is megfogalmazott. A pályázat szakszerű, formai tekintetben pontos kialakítású, megérdemelten került a díjazásra javasolt dolgozatok közé.

Laura már a tavalyi évben is díjazásban részesült, a médiamegosztóplatform-szolgáltatásokon megjelenő terrorista tartalmak szabályozásának lehetőségével foglalkozó dolgozatával.

JPEG_043.jpg

A második különdíjat Horváth Barbara, a Széchenyi István Egyetem harmadéves joghallgatója nyerte, „Az Egyesült-Királyság európai uniós tagsága és a Brexit hatásai az ország Európai Unióval való kapcsolatára és az állampolgárokra” címmel benyújtott dolgozatáért.

Barbara a pályázók közül egyedüliként vizsgálta az Egyesült Királyság Unióból történő kilépését. A bírálók értékelése alapján a mű tartalmas, szakszerű, logikusan felépített, arányaiban is jó szerkezetű pályázat, amely navigálja az olvasót a fekete lyukakat is magában foglaló Brexit-galaxisban. A pályamű bemutatta a kilépési eljárást, annak jogi szabályozását és az EU-Egyesült Királyság között lezajlott tárgyalások menetét. A szerző felkészült alapossággal értékelte az Unióból való kilépés következményeit.

A több mint negyedszázados múltra visszatekintő európai uniós témájú országgyűlési pályázat eredményhirdetésére az Országház Delegációs termében került sor. A díjakat Dr. Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, Dr. Zupkó Gábor, az Európai Unió magyarországi képviseletének vezetője, Dr. Ökrös Oszkár, Európai Uniós Ügyek Koordinációjáért Felelős helyettes államtitkár, Dr. Sárdi Péter, az Országgyűlés Hivatalának külügyi igazgatója és Szilágyi Zoltán, az Országgyűlés sajtófőnöke adták át. A díjátadó ünnepséget állófogadás követte és a parlament épületének megtekintése.

 

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

 

IMG-8713.JPG

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!
 

Események

Belvedere Weeks a Apátúr Sörházban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Belvedere Weeks a Sieger Sport & Gastro Bar-ban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Parlamentek Európában 2024. május 9. 13:00 - 17:40
Parliaments of Europe – Europe of parliaments? 2024. május 10. 09:30 - 15:00
Apátúr Sörház főzdelátogatás 2024. május 22. 18:00 - 19:00