Tájékoztató a hallgatói munkát támogató 5 kredites választható tárgyról

TDK tárgy.webp

Tájékoztatjuk hallgatóinkat, hogy a 2024/2025-es tanév őszi szemeszterében is lehetőség van egy, a hallgatói kutatómunkát támogató 5 kredites, folyamatos számonkérésű választható tárgy felvételére, bizonyos szakokon, az alábbiak szerint:

• Alapszakon és FOSZK-on: Bevezetés az innováció- és kutatáskommunikációba (I., II.) (nappali tagozaton: KGNB_VKTM018 és KGNB_VKTM019, levelező tagozaton: KGLB_VKTM018 és KGLB_VKTM019).
  • Mesterszakon: Innováció- és kutatáskommunikáció (I., II.) (nappali tagozaton: KGNM_VKTM020 és KGNM_VKTM021, levelező tagozaton KGLM_VKTM020 és KGLM_VKTM021).
  • Jogász szakon: A választható tárgy összesen 4 alkalommal vehető fel: a Bevezetés az innováció- és kutatáskommunikációba (I., II.) a választható szakmai tantárgycsoportban vehető fel, az Innováció- és kutatáskommunikáció (I., II.) a fakultatív tantárgycsoportban vehető fel. A tantárgyak között nincs különbség, a hallgató döntheti el, hogy melyik tantárgycsoportból van még szüksége kreditpontra.

Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 11.

A tárgyak célja a hallgatók és oktatók közös kutatási és publikációs teljesítményének a bátorítása. A tárgyak konzultációs jellegűek, kontaktórával nem rendelkeznek. A teljesítés feltétele az alábbiak közül az egyik megvalósítása:

• tudományos diákköri dolgozat elkészítése és prezentációja az intézményi TDK-n, OTDK-n
  • nemzetközi konferencia kötetében megjelenő tanulmány,
  • Q-s minősítésű folyóiratban cikk.

A tantárgy teljesítésnek feltételeit, a további információkat a tantárgyak adatlapjai tartalmazzák (letölthetőek a neptun.sze.hu ® Tájékoztatók, oktatási anyagok ® tantárgyi tematikák oldalról). A tanulmányok során mindkét tárgy (I. és II.) felvétele lehetséges. (Pl. az egyik szemeszterben megírja a TDK dolgozatot az I. tantárgy keretében, a következő félévben ebből ír egy konferenciacikket vagy folyóiratcikket a II. tantárgy keretében.)

A tárgy felvétele a tárgyfelvételi időszakban zajlik, de annak menete eltér a többi tárgyétól. A tárgy felvételének a szándékát a hallgató jelezze az oktatójának (témavezetőjének/konzulensének); illetve az oktató is felhívhatja az érintett hallgatók figyelmét a választható tárgyra. A tárgyfelvétel adminisztrációját az oktató intézi a kari TDT vezetők segítségével. Fontos, hogy abban a szemeszterben vegye fel a tárgyat, amikor a fent jelzett tudományos produktumok valamelyikének elkészülte várható.

Amennyiben felkeltette érdeklődését a tantárgy, vegye fel a kapcsolatot a (leendő) témavezető/konzulens oktatóval!

Sikeres tárgyfelvételt és teljesítést kívánunk.

Egyetemi Tudományos és Művészeti Diákköri Tanács

SPIN OFF Klub Győr 2024. Szeptember 24. 17:30 - 21:00