Újabb siker a Munkajogi Perbeszédversenyen

XIII. Országos Munkajogi Perbeszédverseny

Széchenyi István Egyetem (SZE), Győr

2016. április 22.

2016. április 22-én, Győrben került megrendezésre a XIII. Országos Munkajogi Perbeszédverseny. A tradicionális, évente megrendezésre kerülő versenyt mindig az előző év győztese rendezi, így a Széchenyi István Egyetem csapata címvédőként várta a megmérettetést. Az idei perbeszédversenyen mind a nyolc jogi kar képviseltette magát, a csapatokat 3-3 fő alkotta, tehát összesen 24 hallgató vett részt a megmérettetésen.

Az esetek megoldása komoly munkajogi és retorikai felkészültséget igényelt, a zsűrit minden évben kiváló, tapasztalt gyakorlati szakemberek, munkaügyi bírák, ügyvédek alkotják. A zsűri tagjai idén dr. Bors Szilvia és dr. Mózsa Gábor, a Győri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság bírái, valamint dr. Havasi Dezső, a Győr-Moson-Sopron Megyei Ügyvédi Kamara elnöke voltak.

A verseny előtt a hallgatók nem tudták, hogy milyen jellegű esetet, illetve melyik perbeli pozícióban (felperes, alperes, bíró) tárgyalnak. A sorsolás irányított volt, a szervezők figyeltek arra, hogy a csapattársak különböző eseteket oldjanak meg, illetve minden egyetem minden perbeli pozícióba delegáljon versenyzőt. A jogesetek kihúzását követően kettő óra állt a hallgatók rendelkezésére a jogesetek kidolgozására és a perbeszédekre való felkészülésre. A versenyen a feladatot bírósági tárgyalást szimulálva oldották meg, az alperesek érveket ütköztettek a felperesekkel, a bírák pedig ítéletet hoztak, amelyet részletesen meg kellett indokolniuk. A zsűri értékelte a hallgatók munkajogi megoldását, előadásmódját, az érvelés minőségét, a pervezetést.

A versenyen a „legjobb felperes” különdíját Nagy Nikolett, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, a „legjobb bíró” különdíját Wellmann Barna Bence, a Széchenyi István Egyetem hallgatója, a „legjobb alperes” különdíját pedig Juhász Veronika az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója kapta.

A csapatok között a Széchenyi István Egyetem csapata érte el az 1. helyezést, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (2. hely) és a Szegedi Tudományegyetem (3. hely) csapatai előtt.

A verseny díjazottjai a Wolters Kluwer Kft. által felajánlott értékes könyvcsomagokat, valamint a további támogatók jóvoltából okleveleket és emlékplaketteket kaptak.

A Széchenyi István Egyetem csapatának felkészítő tanára dr. Ferencz Jácint egyetemi docens, ügyvéd, a Kereskedelmi, Agrár- és Munkajogi Tanszék oktatója volt. A győri egyetemisták csapatának felkészülését gyakorlati és elméleti tanácsaival dr. Gottlieb László bíró, a Győri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság bírája is segítette.

A verseny támogatói voltak:

Wolters Kluwer Kft. – Joghallgató Jogtár

Győr-Moson-Sopron Megyei Ügyvédi Kamara

WHC Személyzeti Szolgáltató Kft.

Deák Ferenc Alapítvány a Győri Jogászképzésért

Széchenyi István Egyetem

A Széchenyi István Egyetem csapatának tagjai: Juhász Lívia, Őze Szilvia, Wellmann Barna Bence.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem csapatának tagjai: Balogh Dóra Gabriella, Juhász Veronika, Szaszkó Judit.

A Szegedi Tudományegyetem csapatának tagjai: Nagy Nikolett, Nagy Nikolett, Pataki Bettina.

A képen: Wellmann Barna Bence, Őze Szilvia, Juhász Lívia, dr. Ferencz Jácint.

Győri ETO-UNI FKC - Mezőkövesdi KKFT 2024. március 29. 19:00 - 21:00
UNI GYŐR ÖRÖMFUTÁS 2024. március 30. 09:00 - 12:00